Саїд заявив, що бере на себе повноваження уряду за сприяння нового прем’єр-міністра.
[Каїс Саїд, президент Тунісу]:
«Президент бере на себе виконавчу владу за допомоги уряду, очолюваного прем’єр-міністром, якого призначає президент республіки».
Після цього Саїд пішов на вулицю й приєднався до тисяч протестувальників, які вийшли, щоби відсвяткувати його рішення.
Спікер парламенту вже назвав дії президента державним переворотом.
Тисячі людей протестували у великих містах, вимагаючи звільнити уряд і розпустити парламент. Невдоволення спричинила нова хвиля COVID й економічні проблеми, які стали ще серйознішими через пандемію.
[протестувальник]:
«У 2011 році ще юнаком я закликав створити робочі місця, дати людям свободу й зберегти гідність нації. У 2021-му я досі закликаю до того ж самого».[протестувальник]:
«Ми прийшли сюди, щоби протистояти цьому режимові. Влада забирає наші гроші й змушує нас страждати. Вона нічого не зробила для людей».
Економіка Тунісу постраждала після революції 2011 року. Зросло безробіття, а соціальна допомога зменшилася. Влада веде переговори з Міжнародним валютним фондом про виділення пакету допомоги. Однак через нинішню політичну кризу угода може зірватися.
Також оголила проблеми й пандемія. Лікарні не справляються з напливом пацієнтів і не можуть забезпечити киснем тяжкохворих. Також у країні бракує вакцин.
Коротке посилання на цю сторінку: