24.06.2021
Телеканал NTD

Президент Тунісу звільнив прем’єра, зупинив роботу парламенту й пішов протестувати

Президент Тунісу звільнив прем'єра, зупинив роботу парламенту й пішов протестувати

Президент Тунісу Каїс Саїд відправив у відставку прем'єр-міністра, призупинив роботу парламенту й позбавив його членів депутатського..

Дата завантаження: 2021-10-24

video

Президент Тунісу Каїс Саїд відправив у відставку прем’єр-міністра, призупинив роботу парламенту й позбавив його членів депутатського імунітету. Він також сказав, що в разі опору пустить у дію збройні сили. Так він відреагував на масштабні протести, які охопили багато міст країни.

Саїд заявив, що бере на себе повноваження уряду за сприяння нового прем’єр-міністра.

[Каїс Саїд, президент Тунісу]:
«Президент бере на себе виконавчу владу за допомоги уряду, очолюваного прем’єр-міністром, якого призначає президент республіки».

Після цього Саїд пішов на вулицю й приєднався до тисяч протестувальників, які вийшли, щоби відсвяткувати його рішення.

Спікер парламенту вже назвав дії президента державним переворотом.

Тисячі людей протестували у великих містах, вимагаючи звільнити уряд і розпустити парламент. Невдоволення спричинила нова хвиля COVID й економічні проблеми, які стали ще серйознішими через пандемію.

[протестувальник]:
«У 2011 році ще юнаком я закликав створити робочі місця, дати людям свободу й зберегти гідність нації. У 2021-му я досі закликаю до того ж самого».

[протестувальник]:
«Ми прийшли сюди, щоби протистояти цьому режимові. Влада забирає наші гроші й змушує нас страждати. Вона нічого не зробила для людей».

Економіка Тунісу постраждала після революції 2011 року. Зросло безробіття, а соціальна допомога зменшилася. Влада веде переговори з Міжнародним валютним фондом про виділення пакету допомоги. Однак через нинішню політичну кризу угода може зірватися.

Також оголила проблеми й пандемія. Лікарні не справляються з напливом пацієнтів і не можуть забезпечити киснем тяжкохворих. Також у країні бракує вакцин.
Коротке посилання на цю сторінку:

Президент Тунісу звільнив прем’єра, зупинив роботу парламенту й пішов протестуватиАрешт Саакашвілі та регіональні вибори в ГрузіїЛікарні на Гаїті переповнені постраждалими від землетрусуТроє загиблих, десятки постраждалих: у Чехії зіткнулися два потягиІспанія намагається стримати найбільші в цьому році пожежіУ Таїланді постраждалим від повеней допомагають добровольці на парапланахСША депортували до Мексики 260 мігрантівРБ ООН закликала створити в Афганістані новий урядЛава вулкана Тенегія знищила близько 100 будинківВулкан спалив цементний завод