28.11.2024
Телеканал NTD

Китайський винищувач мало не збив австралійський військовий гелікоптер

Китайський винищувач мало не збив австралійський військовий гелікоптер

Прем'єр-міністр Австралії розкритикував Китай за небезпечний маневр китайського винищувача біля австралійського військового гелікоптера над Жовтим морем...

Дата завантаження: 2024-05-28

video

Прем’єр-міністр Австралії розкритикував Китай за небезпечний маневр китайського винищувача біля австралійського військового гелікоптера над Жовтим морем.

Зі слів прем’єра, літак J-10 випустив освітлювальні ракети над гелікоптером MH60R Seahawk і за кілька сотень метрів перед ним. Вертоліт здійснював регулярний політ у межах операції забезпечення дотримання санкцій щодо КНДР.

[Ентоні Албаніз, прем’єр-міністр Австралії]:

«Ми зробили дуже переконливі заяви Китаю на всіх рівнях про цей інцидент, який ми вважаємо непрофесійним і неприйнятним. Сили оборони Австралії і далі виконують свою роботу».

Вертоліт злетів з есмінця «Гобарт». Він уник зіткнення завдяки маневруванню. Інакше б це могло мати серйозні наслідки як для літального апарата, так і для екіпажу.

Це не перший такий інцидент. Повідомляють, що аналогічний випадок в регіоні стався кілька місяців тому. До того ж китайський катер завдав шкоди кільком австралійським дайверам, використовуючи радіолокатор. Однак Китай цього не визнав.

Австралія бере участь у місіях із забезпечення дотримання санкцій щодо Північної Кореї в регіоні з 2018 року.
Коротке посилання на цю сторінку:

Китайський винищувач мало не збив австралійський військовий гелікоптерБандити застрелили 12 людей у багатому передмісті столиці ГаїтіВеликі повені на півночі Іраку: є загибліПоліція очистила кампус Каліфорнійського університету від протестувальниківІзраїль звинуватив Туреччину в тому, що вона стала на бік ХАМАСуНирки — у центрі нової кризи в НепаліДострокові вибори в Португалії: соціалісти вперше з 2015 року втратили більшістьУ Гонконгу оприлюднили жорсткішу версію закону про нацбезпекуІзраїль і далі перебуває в стані підвищеної готовності після масованої атаки ІрануБізнесмени Гонконгу змушені закривати магазини

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: