25.10.2024
Телеканал NTD

У Гаїті сформували перехідну президентську раду та призначили прем’єра

У Гаїті сформували перехідну президентську раду та призначили прем'єра

У Гаїті сформували перехідну президентську раду. Тимчасовим прем'єр-міністром став міністр економіки Мішель Патрік Буавер. Він та..

Дата завантаження: 2024-05-25

video

У Гаїті сформували перехідну президентську раду. Тимчасовим прем’єр-міністром став міністр економіки Мішель Патрік Буавер. Він та члени ради склали присягу в Порт-о-Пренсі. Днем раніше колишній прем’єр Гаїті Аріель Анрі оголосив про відставку.

Перехідна рада складається з дев’ятьох цивільних осіб. Двоє з них — спостерігачі без права голосу. Новий прем’єр та члени ради тимчасово виконуватимуть обов’язки президента. Вони проведуть вибори нового голови держави, а також утворять раду національної безпеки. До того ж їм доведеться наводити лад у країні, де банди воюють проти уряду.

[Мішель Патрік Буавер, прем’єр-міністр Гаїті]:

«Гаїті, наша країна, перебуває на роздоріжжі в пошуках рішень, які допоможуть подолати цю багатопланову політичну кризу. Її наслідки завдають шкоди людям, власності, а також державній та приватній інфраструктурі».

Водночас гаїтяни закликають нову владу приділяти головну увагу безпеці в країні.

[житель Кап-Аїтьєна]:

«Маємо до них лише одне запитання. Ми хочемо знати, чи зможе ця людина та ця рада боротися з бандами. Чи зможуть відновити безпеку, бо особисто я хочу повернутися до Порт-о-Пренса?».

Бандитизм — давня проблема в Республіці Гаїті. Ситуація загострилася у липні 2021 року після вбивства президента Жовенеля Моїза. Ще складнішою вона стала на початку цього року. Із січня по березень унаслідок бандитського насильства загинуло понад 2500 людей.

Озброєні угруповання контролюють 90 % Порт-о-Пренса. Понад 360 000 гаїтян, рятуючись від бандитів, залишили свій дім. Мільйони людей голодують.

Перехідна президентська рада працюватиме до 7 лютого 2026 року. Цього дня має скласти присягу новий голова держави.
Коротке посилання на цю сторінку:

У Гаїті сформували перехідну президентську раду та призначили прем’єраЛісова пожежа наближається до канадського міста, де залягають поклади нафтовмісних пісківГрад з куряче яйце, снігопади й торнадо: провінції Китаю потерпають від негодиВсесвітня продовольча програма ООН закликає рішуче відреагувати на гуманітарну кризу в ГаїтіДовелося спати на вулиці: на півдні Італії стався землетрусВерховний суд США дозволив Техасу арештовувати нелегальних мігрантівУрсула фон дер Ляєн може зберегти свою посаду ще на п’ять роківУ центрі столиці Ірландії демонтували 200 наметів нелегальних іммігрантівПрем’єр-міністр Гаїті подав у відставку на тлі насильства в країні«Відновлення правосуддя для України»: 44 країни в Гаазі підтримали створення трибуналу для Росії

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: