01.10.2021
Телеканал NTD

Повені в Європі: уже 188 загиблих

Повені в Європі: уже 188 загиблих

Повені, грози й урагани в Європі й далі забирають життя людей. Загинуло вже 188 осіб. Переважно..

Дата завантаження: 2021-08-01

video

Повені, грози й урагани в Європі й далі забирають життя людей. Загинуло вже 188 осіб. Переважно постраждали західнонімецькі землі Рейнланд-Пфальц і Північний Рейн — Вестфалія, а також деякі регіони Бельгії.

У самому лише Північному Рейні — Вестфалії 46 загиблих. А в Німеччині загалом — 157. Тут це найгірше стихійне лихо за майже 60 років.

Цілі міста відрізані від світу — там зникло електропостачання і зв’язок.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель відвідала Шульд — одне з постраждалих міст. Тут розмито дороги, затоплено каналізаційну систему, пошкоджено телефонні та інтернет-мережі.

[Ангела Меркель, канцлер Німеччини]:
«Це жахливо. У німецькій мові немає слів, щоб це описати. Але дуже приємно бачити, як люди об’єднуються, як допомагають одне одному й проявляють солідарність».

У найбільш постраждалих районах тривають операції з пошуку зниклих безвісти. Багато людей змило водою, віднесло в автомобілях або завалило уламками. Поліція каже, що разом з тим, як вода відступатиме, на жаль, знаходитимуть нові тіла.

Це баварське місто Шенау-ам-Кенігзе. Тут після великої суботньої зливи дороги й будинки завалено камінням і уламками.

[місцевий житель]:
«Я такого дощу ще не бачив, а мені 30 років. Це було жахливо».

[місцева жителька]:
«Нам зателефонували пожежники й сказали, щоб ми залишили дім. Вибачте, але це було важко. Людей евакуювали, а ми просто думали, що буде, якщо стане ще гірше? Куди ми підемо?»

А це австрійське місто Галлайн, що коло Зальцбурга. Тут, на щастя, ніхто не постраждав. Однак річка Зальцах, розлившись, завдала багато руйнувань.

[місцева жителька]:
«Учора всюди води було по коліно. А тепер треба все прибирати».

У багатьох районах землі Зальцбург і сусідніх із нею, як і раніше, діє режим надзвичайної ситуації. Дощі тривають. Так, влада землі Західний Тіроль повідомляє, що рівень води подекуди тримається на рекордному за останні 30 років рівні.

У низці регіонів Швейцарії також усе в стані повної готовності до нових стихійних лих.
Коротке посилання на цю сторінку:

Повені в Європі: уже 188 загиблихВиверження може початися будь-якої миті: з Гоми ринув новий потік біженцівСумна межа: Вашингтонський собор ударив у дзвони на згадку про померлих від коронавірусуІзраїль і Сектор Гази обмінялися ракетними обстрілами після сутичок у ЄрусалиміКарачі накрила пилова буря, є загибліДональд Трамп подає позов на Твіттер, Фейсбук та ГуглЗемлетрус у Перу: підземні поштовхи в прямому ефіріВ Індії 12 днів поспіль виявляють понад 300 тисяч хворих на COVID-19 за добуКубинці виходять на вулиці й скандують «Геть комунізм»Під завалами 12-поверхової будівлі в американському Маямі може ще бути до 100 осіб