03.11.2021
Телеканал NTD

Повені в Європі: уже 188 загиблих

Повені в Європі: уже 188 загиблих

Повені, грози й урагани в Європі й далі забирають життя людей. Загинуло вже 188 осіб. Переважно..

Дата завантаження: 2021-08-03

video

Повені, грози й урагани в Європі й далі забирають життя людей. Загинуло вже 188 осіб. Переважно постраждали західнонімецькі землі Рейнланд-Пфальц і Північний Рейн — Вестфалія, а також деякі регіони Бельгії.

У самому лише Північному Рейні — Вестфалії 46 загиблих. А в Німеччині загалом — 157. Тут це найгірше стихійне лихо за майже 60 років.

Цілі міста відрізані від світу — там зникло електропостачання і зв’язок.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель відвідала Шульд — одне з постраждалих міст. Тут розмито дороги, затоплено каналізаційну систему, пошкоджено телефонні та інтернет-мережі.

[Ангела Меркель, канцлер Німеччини]:
«Це жахливо. У німецькій мові немає слів, щоб це описати. Але дуже приємно бачити, як люди об’єднуються, як допомагають одне одному й проявляють солідарність».

У найбільш постраждалих районах тривають операції з пошуку зниклих безвісти. Багато людей змило водою, віднесло в автомобілях або завалило уламками. Поліція каже, що разом з тим, як вода відступатиме, на жаль, знаходитимуть нові тіла.

Це баварське місто Шенау-ам-Кенігзе. Тут після великої суботньої зливи дороги й будинки завалено камінням і уламками.

[місцевий житель]:
«Я такого дощу ще не бачив, а мені 30 років. Це було жахливо».

[місцева жителька]:
«Нам зателефонували пожежники й сказали, щоб ми залишили дім. Вибачте, але це було важко. Людей евакуювали, а ми просто думали, що буде, якщо стане ще гірше? Куди ми підемо?»

А це австрійське місто Галлайн, що коло Зальцбурга. Тут, на щастя, ніхто не постраждав. Однак річка Зальцах, розлившись, завдала багато руйнувань.

[місцева жителька]:
«Учора всюди води було по коліно. А тепер треба все прибирати».

У багатьох районах землі Зальцбург і сусідніх із нею, як і раніше, діє режим надзвичайної ситуації. Дощі тривають. Так, влада землі Західний Тіроль повідомляє, що рівень води подекуди тримається на рекордному за останні 30 років рівні.

У низці регіонів Швейцарії також усе в стані повної готовності до нових стихійних лих.
Коротке посилання на цю сторінку:

Повені в Європі: уже 188 загиблихАварія на канатній дорозі в Італії: 14 людей загинуло, одна дитина серйозно постраждалаВ ЕС начал действовать цифровой сертификат вакцинацииУ Мехіко хоронять загиблих унаслідок обвалення мосту метроУ Шотландії після парламентських виборів може відбутися новий референдум про незалежністьУ Мехіко обвалився міст метро — загинуло щонайменше 15 осібДональд Трамп подає позов на Твіттер, Фейсбук та ГуглЄС і США владнали найтривалішу суперечку в історії СОТСумна межа: Вашингтонський собор ударив у дзвони на згадку про померлих від коронавірусуУ Канаді палає близько 200 лісових пожеж