22.05.2021
Телеканал NTD

У галереї Берліна показали відновлену картину Бастіаніно

У галереї Берліна показали відновлену картину Бастіаніно

Майже 500 років цю картину виставляли в церквах Європи, купували, продавали, перевозили й відновлювали. Але тепер,..

Дата завантаження: 2021-09-22

video

Майже 500 років цю картину виставляли в церквах Європи, купували, продавали, перевозили й відновлювали.

Але тепер, після року кропіткої реставрації, її виставили в одній із галерей Берліна.

Картину написав італійський живописець Себастьяно Філіппі, який більше відомий під псевдонімом Бастіаніно. Він створював цей запрестольний образ із 1565 по 70-й рік в італійському місті Феррара.

Полотно було призначене для монастиря святої великомучениці Катерини. І воно довго там зберігалося.

Але в XVIII столітті монастир закрили. Картину багато разів перепродували. Вона була в Брешії, Болоньї та Відні. Потім її купив німецький колекціонер і привіз до Гамбурга.

У 1912 році шедевр подарували Боннському університету. До того часу після п’яти спроб реставрування він уже був пошкоджений.

[Марія Зільке, реставратор]:
«Картину покрили жовтим лаком, великі ділянки оригіналу зафарбували. Шедевр зберігали в поганих умовах. Розгледіти його можна було лише частково».

Оригінальну раму зняли у XVIII столітті, краї картини зафарбували.

[Роберто Контіні, працівник галереї]:
«Картина дуже постраждала. А тепер її відновлено. І це майже єдина робота цього майстра в Німеччині. Мене це захоплює найбільше».

Твір постійно перебуватиме в галереї. Наразі через карантин відвідувачів сюди не пускають. Однак працівники музею сподіваються, що вже скоро люди зможуть оцінити шедевр і старання реставраторів.
Коротке посилання на цю сторінку:

У галереї Берліна показали відновлену картину БастіаніноМайкл Корс показав свою колекцію наживо вперше з початку пандеміїВиставка в музеї Прадо: чому жінки писали маленькі картиниЖивопис на траві: гігантська картина на горі у ШвейцаріїЧому 9-річного художника називають да Вінчі з ДорсетуУ Киргизстані пройшов фестиваль, присвячений спадщині предківГотелі й ресторани Канн готуються зустріти гостей кінофестивалюТенісні корти з підігрівом подовжили сезон ігор в АвстраліїДе можна почитати оригінали писань віком 2500 роківMet Gala: у чому красувалися зірки на червоній доріжці