25.10.2024
Телеканал NTD

Англія повернула Австралії списи аборигенів, які вивіз Джеймс Кук

Англія повернула Австралії списи аборигенів, які вивіз Джеймс Кук

Ця церемонія проходить у Триніті-коледжі в Англії. Його керівництво повертає Австралії чотири старовинні списи. 1770 року..

Дата завантаження: 2024-05-25

video

Ця церемонія проходить у Триніті-коледжі в Англії. Його керівництво повертає Австралії чотири старовинні списи.

1770 року Джеймс Кук та його підлеглі забрали приблизно 40 таких списів у аборигенів, які жили на території нинішнього Сіднея.

1771 року чотири списи подарували Триніті-коледжу, що входить до складу Кембриджського університету. Сім років тому австралійські організації попросили повернути артефакти. Керівництво коледжу погодилося це зробити лише зараз.

[Стівен Френсіс, посол Австралії у Великій Британії]:

«Цей день також трохи емоційний та сумний для наших корінних народів, які побачать гарний приклад того, як відбуваються чудові події, хоч і із запізненням на десятиліття чи століття».

[Девід Джонсон, представник австралійських аборигенів]:

«Замість конфлікту в нас партнерство, замість нерозуміння — спільне бачення. Нині маємо можливість відсвяткувати повернення цих списів і усвідомити, як це важливо для Австралії та всього світу».

Останніми роками деякі музеї та колекціонери погоджуються повернути артефакти, які раніше було незаконно вивезено з Південної Америки, Африки та Австралії. Та іноді колишнім власникам цінних предметів категорично відмовляють. Приміром, Велика Британія поки що не має наміру повертати Греції скульптури Парфенону.
Коротке посилання на цю сторінку:

Англія повернула Австралії списи аборигенів, які вивіз Джеймс КукМодний дім Dior показав свою осінню колекцію в Нью-ЙоркуІракський перукар створює картини з волосся клієнтівОстанню картину Караваджо показали в ЛондоніФранцузький острів Мон-Сен-Мішель знову став недоступнимПрогулянка найромантичнішим садом світуТуніська співачка хоче відродити в країні давню берберську мову15 000 шоколадок із талісманом Олімпіади-2024 зроблять у ПарижіУ Хорватії прихід весни святкують Фестивалем вогнівНезвичайна інсталяція: відеопортал зв’язав Нью-Йорк із Дубліном

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: