25.05.2024
Телеканал NTD

Надихнула наука та природа: 17 незвичайних скульптур розмістили в Садах К’ю в Лондоні

Надихнула наука та природа: 17 незвичайних скульптур розмістили в Садах К'ю в Лондоні

Тихі куточки Садів К'ю у Лондоні — чудове місце для спокійної прогулянки та роздумів. А тепер..

Дата завантаження: 2024-05-25

video

Тихі куточки Садів К’ю у Лондоні — чудове місце для спокійної прогулянки та роздумів. А тепер приводів для них стане ще більше. Виставка незвичайних скульптур навіває думки про цінні дари природи.

У різних куточках парку поставили 17 скульптур із неіржавної сталі та бронзи. Створив їх художник Марк Квінн. А надихали його науковці-ботаніки із Садів К’ю. Вони розповіли скульпторові про рослини, з яких роблять ліки проти раку та інших хвороб.

[Марк Квінн, художник]:

«Мені подобається, як скульптури гармоніюють із парком. Подобається, що вони придумані тут і встановлені теж тут. Вони ніби народились у своєму світі. І це дуже гарне місце. Й оскільки у відображенні міститься багато цікавого, бачиш удвічі й навіть утричі більше за цю красу. Для мене це просто чудова цілісна презентація».

Одну скульптуру присвячено куркумі. У її цілющі властивості вірили здавна. Ще один експонат натхнений тихоокеанським тисом. З його кори добували таксол, який потрібний для лікування раку. Через інтенсивне вирубування ці дерева опинилися під загрозою, тому вчені знайшли інше джерело потрібної речовини.

[Мелані-Джейн Говз, біохімік]:

«Вони звернули увагу на інший вид — тис ягідний, що росте в Європі. Аналогічна хімічна речовина міститься у листі. Таким чином, можна вчиняти раціональніше — збирати листя, не зрубуючи дерев, а потім у лабораторії отримувати таксол».

Ще кілька скульптур натхнені рослинами зі знаменитого Пальмового будинку.

Працівники Садів К’ю надіються, що виставка привабить до парку більше гостей та збагатить їхні знання про природу. Скульптури стоятимуть до кінця вересня.
Коротке посилання на цю сторінку:

Надихнула наука та природа: 17 незвичайних скульптур розмістили в Садах К’ю в ЛондоніЕксклюзивні й дорогі: глобуси, як і раніше, потрібні покупцямНародну музику шоро в Бразилії визнали культурною спадщиноюВигадливе та дивовижне керамічне мистецтво показали в ЛондоніФранцуженка на Ейфелевій вежі побила світовий рекорд із висоти лазіння по канатуФранцузький острів Мон-Сен-Мішель знову став недоступнимДо Гани повернулися реліквії, вивезені за часів британської колонізаціїВиставка забутих жінок-художниць проходить у ЛондоніНайвідоміший храм Камбоджі хоче повернути колишню кількість туристівБоснійські майстри прикрашають великодні яйця розписом та навіть підковами

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: