17.06.2021
Телеканал NTD

Знаменитому хмарочосові Емпайр-Стейт-Білдинг виповнилося 90 років

Знаменитому хмарочосові Емпайр-Стейт-Білдинг виповнилося 90 років

Знаменитий нью-йоркський хмарочос Емпайр-Стейт-Білдинг відзначає 90-річчя. Його звели за часів Великої депресії всього за рік і..

Дата завантаження: 2021-05-17

video

Знаменитий нью-йоркський хмарочос Емпайр-Стейт-Білдинг відзначає 90-річчя. Його звели за часів Великої депресії всього за рік і 45 днів. 102-поверхову будівлю відкрили 1 травня 1931 року.

Емпайр-Стейт-Білдинг став першим у світі хмарочосом, що мав понад 100 поверхів. Цей титул він утримував до 70-го року, коли відкрилася Північна вежа Всесвітнього торгового центру. Зараз це третя за висотою будівля в США і 49-а у світі.

Висота хмарочоса зі шпилем перевищує 440 метрів. У будівлі розміщено понад тисячу офісів, розрахованих на 20 тисяч службовців.

Хмарочос має два оглядові майданчики — на 86-му та 102-му поверхах. Їх відвідало понад 110 мільйонів осіб.

В Емпайр-Стейт-Білдингу проводять весілля в День святого Валентина й так звані вертикальні забіги, коли спортсмени підкорюють понад півтори тисячі сходинок.

Це визначне місце Нью-Йорка. Також будівлі надано статус національної історичної пам’ятки США.
Коротке посилання на цю сторінку:

Знаменитому хмарочосові Емпайр-Стейт-Білдинг виповнилося 90 роківЙорданський модник: «Почуваюся стільцем, який ходить вулицями»Швейцарського сніговика вперше підпалили за межами ЦюрихаУ болівійському зоопарку вдруге приносять потомство рідкісні андські фламінгоДва острови Південної Кореї стали фіолетовими, щоб привабити туристівГрандіозне світлове шоу: 500 дронів злетіли в небо над Дубліном у День святого ПатрікаДе зберігаються шедеври Лувру, які рідко виставляють у залах музеюЗнаменитим Гентським вівтарем можна погуляти у віртуальної реальностіФіліппінець за 45 років зібрав 20 тисяч іграшок із ресторанів швидкого харчуванняУ США ресторани-автомати знову хочуть зробити закладами громадського харчування майбутнього