28.07.2021
Телеканал NTD

Знаменитому хмарочосові Емпайр-Стейт-Білдинг виповнилося 90 років

Знаменитому хмарочосові Емпайр-Стейт-Білдинг виповнилося 90 років

Знаменитий нью-йоркський хмарочос Емпайр-Стейт-Білдинг відзначає 90-річчя. Його звели за часів Великої депресії всього за рік і..

Дата завантаження: 2021-10-28

video

Знаменитий нью-йоркський хмарочос Емпайр-Стейт-Білдинг відзначає 90-річчя. Його звели за часів Великої депресії всього за рік і 45 днів. 102-поверхову будівлю відкрили 1 травня 1931 року.

Емпайр-Стейт-Білдинг став першим у світі хмарочосом, що мав понад 100 поверхів. Цей титул він утримував до 70-го року, коли відкрилася Північна вежа Всесвітнього торгового центру. Зараз це третя за висотою будівля в США і 49-а у світі.

Висота хмарочоса зі шпилем перевищує 440 метрів. У будівлі розміщено понад тисячу офісів, розрахованих на 20 тисяч службовців.

Хмарочос має два оглядові майданчики — на 86-му та 102-му поверхах. Їх відвідало понад 110 мільйонів осіб.

В Емпайр-Стейт-Білдингу проводять весілля в День святого Валентина й так звані вертикальні забіги, коли спортсмени підкорюють понад півтори тисячі сходинок.

Це визначне місце Нью-Йорка. Також будівлі надано статус національної історичної пам’ятки США.
Коротке посилання на цю сторінку:

Знаменитому хмарочосові Емпайр-Стейт-Білдинг виповнилося 90 років125 картин на підлозі: індійські художники готуються до свята ДіваліЄдиноріг і портрет Ентоні Гопкінса: торти на виставці в ЛондоніРояль на воді: Лондоном плаває незвичайне судноЖивопис на траві: гігантська картина на горі у ШвейцаріїДавньоримський фастфуд: яку їжу продавали на вулицях ПомпеївГігантський візерунок: у Киргизії виготовляють унікальні килимиАси повітроплавання зустрілися на фестивалі в НімеччиніДо 95-річчя Вінні-Пуха вийшла нова книжка про його пригодиГладіатори в обладунках з’явилися в Центральному парку Нью-Йорка