08.02.2021
Телеканал NTD

Знаменитому хмарочосові Емпайр-Стейт-Білдинг виповнилося 90 років

Знаменитому хмарочосові Емпайр-Стейт-Білдинг виповнилося 90 років

Знаменитий нью-йоркський хмарочос Емпайр-Стейт-Білдинг відзначає 90-річчя. Його звели за часів Великої депресії всього за рік і..

Дата завантаження: 2021-05-07

video

Знаменитий нью-йоркський хмарочос Емпайр-Стейт-Білдинг відзначає 90-річчя. Його звели за часів Великої депресії всього за рік і 45 днів. 102-поверхову будівлю відкрили 1 травня 1931 року.

Емпайр-Стейт-Білдинг став першим у світі хмарочосом, що мав понад 100 поверхів. Цей титул він утримував до 70-го року, коли відкрилася Північна вежа Всесвітнього торгового центру. Зараз це третя за висотою будівля в США і 49-а у світі.

Висота хмарочоса зі шпилем перевищує 440 метрів. У будівлі розміщено понад тисячу офісів, розрахованих на 20 тисяч службовців.

Хмарочос має два оглядові майданчики — на 86-му та 102-му поверхах. Їх відвідало понад 110 мільйонів осіб.

В Емпайр-Стейт-Білдингу проводять весілля в День святого Валентина й так звані вертикальні забіги, коли спортсмени підкорюють понад півтори тисячі сходинок.

Це визначне місце Нью-Йорка. Також будівлі надано статус національної історичної пам’ятки США.
Коротке посилання на цю сторінку:

Знаменитому хмарочосові Емпайр-Стейт-Білдинг виповнилося 90 роківГладіатори Стародавнього Риму: у Неаполі відкрилася тематична виставкаЯпонські ченці босоніж походили по розпеченому вугіллю й помолилися про здоров’я людейНайбільше поле тюльпанів в Азії приваблює туристів до КашміруЗагублена мозаїка, що колись лежала на дні озера, повернулася на батьківщинуУ Каліфорнії квітучі поля жовтцю приваблюють туристівІндійський майстер виготовив замок вагою 300 кілограмівКанадці побудували найбільший сніговий лабіринтНова виставка в Парижі висвітлює життя Наполеон у вигнанніБіля лондонського палацу Гемптон-Корт проходить фестиваль тюльпанів