Австралійський фермер Ендрю Мозлі багато років бореться з чагарником, що розростається на його полях. Чоловік розводить худобу в Новому Південному Уельсі біля міста Кобар. Йому головне, щоб росла трава.
[Ендрю Мозлі, фермер]:
«Цей чагарник викорчовують за допомогою техніки. Потім усе складають у купи та спалюють».
А тепер місцеві фермери матимуть змогу на бур’янах заробляти. Купувати їх готова компанія, яка планує отримувати електроенергію з біопалива. Для цього вона переобладнає колишню вугільну електростанцію, що закрилася десять років тому. Частково її вже модернізували.
[Річард Пул, директор компанії]:
«Станція працює цілодобово. Тут виробляється електрика з вітрової та сонячної енергії. Також є акумулятори. І це забезпечує енергетичну безпеку Австралії».
Власники електростанції кажуть, що вона буде цілком екологічною. Проте деякі природозахисники налаштовані скептично.
[Джекі Мамфорд, голова Ради з охорони природи Нового Південного Уельсу]:
«Спільноту дуже непокоїть цей проєкт. Переважно це пов’язано з вирубуванням рослинності та наслідком цього для місцевої природи».
Упродовж 15 років в Австралії закриватимуть усі вугільні електростанції. Через це електроенергії може почати бракувати вже наступного року. Деякі компанії мають надію компенсувати дефіцит за допомогою біоенергетики. Але експерти вважають, що вона не відіграє великої ролі.
[Джесіка Аллен, інженер-електрохімік]:
«Збирання біомаси та централізоване виробництво потребує великих витрат».
Утім, колишню вугільну електростанцію все одно переобладнають. На це піде понад 50 мільйонів доларів США. Біомасу поки що купують у фермерів. Потім рослинність вирощуватимуть на території електростанції.
Коротке посилання на цю сторінку: