У В’єтнамі проходить антикорупційна кампанія, у ході якої троє з п’яти провідних керівників країни пішли у відставку. Серед них експрезидент, а також голова Національних зборів В’єтнаму, місце якого вже зайняв заступник.
То Лам пропрацював у міністерстві громадської безпеки понад 40 років. Відомство очолив 2016 року. Він стояв за багатьма розслідуваннями щодо високопоставлених політиків. Лам також був ключовою фігурою в масштабній кампанії з боротьби з хабарництвом, відомої як «Гаряча піч». Після призначення на посаду президента він заявив, що й далі боротиметься з корупцією.
Водночас експерти вважають, що антикорупційні кампанії у В’єтнамі — це інструмент для усунення політичних опонентів.
Посада президента в країні переважно церемоніальна. Але, на думку аналітиків, нове призначення зміцнить політичні позиції Лама, що, можливо, дасть змогу йому стати наступним генеральним секретарем компартії.
Опозиція звинувачує Лама в тому, що він, порушуючи закони, переслідує людей, а також організовує напади на дисидентів та викрадення політичних опонентів за межами В’єтнаму.
Так, 2017 року в Берліні було затримано колишнього працівника міністерства торгівлі та промисловості Чінь Суан Тханя. Його доставили до Ханоя і 2018 року засудили до довічного ув’язнення. Через це виник міжнародний скандал.
Торік Держдепартамент США у своїй доповіді повідомив, що силовики у В’єтнамі систематично порушують права людини.
Коротке посилання на цю сторінку: