Люди можуть вітати одне одного по-різному. Можна сказати «привіт», потиснути руку, обійняти, поцілувати в щоку або зробити жест рукою чи головою.
У слонів вітання виявились настільки ж різноманітними. У результаті спостережень за слонами в Зімбабве дійшли висновку, що ці тварини, щоб привітатися одне з одним, використовують жести та звуки. Водночас вони різняться залежно від статі та інших факторів.
[Веста Елеутері, когнітивний та поведінковий біолог]:
«Слони використовують багато рухів. Ляскають вухами, розсовують їх, тягнуться хоботом. Ми хотіли знати, які з рухів були цілеспрямованими, чи використовують вони більше жестів, якщо інша тварина на них дивиться, і які жести та звуки вони відтворюють, коли на них не дивляться».
Слони — найбільші наземні тварини на планеті. Вони дуже розумні, мають гарну пам’ять, навички розв’язування проблем і складну комунікацію.
Самки слонів з різних сімейних груп можуть мати сильні соціальні зв’язки одна з одною. Попередні дослідження в дикій природі показали, що вони беруть участь у ретельно продуманих церемоніях вітання, щоб зміцнювати свої соціальні зв’язки.
У слонів-самців слабші соціальні зв’язки, і їхні вітання можуть переважно допомагати знизити ризик ворожої взаємодії. Вони вітаються здебільшого, нюхаючи один одного, простягаючи хоботи.
У дослідженні докладно описано близько 20 типів вітальних жестів слонів, які вони поєднують зі звуками. Також важливу роль має запах.
[Веста Елеутері, когнітивний та поведінковий біолог]:
«Ми виявили, що вони спрямовують свої вітання до інших слонів, використовуючи візуальні жести, якщо ті дивляться на них, і звукові й тактильні жести, якщо вони цього не роблять».
Водночас привітання самок у заповіднику дуже нагадувало поведінку диких слоних. А в самців були деякі відмінності від їхніх диких побратимів, бо в природі вони зазвичай ведуть самотній спосіб життя.
Коротке посилання на цю сторінку: