16.05.2024
Телеканал NTD

Кенійський стартап виготовляє 3D-друковані протези

Кенійський стартап виготовляє 3D-друковані протези

Кенієць Стівен досі чітко пам'ятає той день, коли його життя змінилося назавжди. Кілька років тому він..

Дата завантаження: 2024-07-16

video

Кенієць Стівен досі чітко пам’ятає той день, коли його життя змінилося назавжди. Кілька років тому він прийшов на поїзд, яким їздив на роботу. У тисняві Стівена зіштовхнули на рейки, і потяг рушив.

[Стівен Очієнг, людина з інвалідністю]:

«Мене відвезли до лікарні. Лікарі побачили, що травми настільки серйозні, що треба було ампутувати ноги».

Після лікування Стівен намагався пересуватися на інвалідному візку. Але в міських нетрях це складно. Тоді замовив протези. Однак ходити виявилося болісно: протези були дуже незручними й травмували ноги.

[Стівен Очієнг, людина з інвалідністю]:

«Після таких труднощів я дізнався про цей стартап, який робить протези. Вони дуже гнучкі, дуже гарні й коштують недорого».

Стартап, послугами якого скористався Стівен, першим у Кенії почав друкувати протези на 3D-принтері. Кінцівку пацієнта сканують смартфоном зі спеціальним додатком. Далі на комп’ютері моделюють протез. Потім друкують.

[Нік Вер, співзасновник стартапу]:

«Такі протези для пацієнтів зручніші. До того ж виготовлення триває недовго. За допомогою сканування та 3D-друку можна зробити протез за день».

Сінді теж користується 3D-друкованим протезом. Каже, що він зручніший за попередній.

[Сінді Черотич, людина з інвалідністю]:

«Раніше в мене був протез із нерухомим коліном. Під час ходьби нога майже не згиналася, і я не могла швидко йти. Стопа теж не була такою гнучкою, як у цього протеза. Він гнучкий та зручний. Я почуваюся в ньому впевнено».

Утім, протез може вийти ідеальним не одразу. Спочатку пацієнт повинен деякий час з ним походити. Якщо є дискомфорт, то фахівець коригує виріб.

Традиційний протез стегна та коліна коштує приблизно 3500 доларів. Надрукований на 3D-принтері коштуватиме 1400 доларів.

Стартап зробив для кенійців уже 100 штучних кінцівок.
Коротке посилання на цю сторінку:

Кенійський стартап виготовляє 3D-друковані протезиСкам’янілість доісторичної гігантської саламандри знайшли в НамібіїУ США розробили додатковий великий палець рукиБетон із кави: австралійські науковці знайшли корисне застосування кавовій гущіНауковці відкрили, що кашалоти використовують для спілкування щось на зразок азбуки МорзеГреко-іллірійський шолом віком 2500 років знайшли в ХорватіїВосьминоги допомогли у створенні потужних присосківНова схожа на космічний корабель обсерваторія чекає на астрономів на КіпріРоботи, дрони та штучний інтелект: у Марокко проходить технологічний ярмарокЯк зразки криги з Антарктиди допомагають дізнатися про майбутню зміну клімату

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: