21.03.2024
Телеканал NTD

Скам’янілість доісторичної гігантської саламандри знайшли в Намібії

Скам'янілість доісторичної гігантської саламандри знайшли в Намібії

Науковці виявили скам'янілість гігантської істоти з гострими іклами, схожої на саламандру, яка мешкала у водоймах Землі..

Дата завантаження: 2024-07-21

video

Науковці виявили скам’янілість гігантської істоти з гострими іклами, схожої на саламандру, яка мешкала у водоймах Землі до появи перших динозаврів.

Її знайшли в Намібії — африканській країні, яка 280 мільйонів років тому була вкрита кригою.

Хижак, який був більшим за людину, імовірно, використовував свою широку пласку голову й передні зуби, щоб засмоктувати й пережовувати здобич.

Дослідники проаналізували скам’янілості чотирьох таких саламандр, зокрема череп завдовжки близько 60 сантиметрів та хребет.

Ця істота мешкала приблизно за 40 мільйонів років до того, як з’явилися динозаври.

[Клаудія Марсікано, дослідниця]:

«Звісно, коли я побачила її, то сказала, що вона величезна. Для цього місця і в той час вона була величезною. Вона більш ніж удвічі більша за інших представників цієї групи. Це був свого роду монстр».

Учені вже давно досліджують таких хижаків, щоб розкрити походження чотирилапих тварин, які, як уважають, виходили на сушу за допомогою пальців замість плавників.

Скам’янілості подібних істот здебільшого перебувають у нинішній Північній Америці та Європі, де раніше вздовж екватору тяглися теплі доісторичні болота.

[Клаудія Марсікано, дослідниця]:

«Це значно змінює парадигму. Виявляється, що історія заселення Землі першими чотирилапими була складнішою. Нам треба це переосмислити».

Результати дослідження опублікували в журналі Nature.
Коротке посилання на цю сторінку:

Скам’янілість доісторичної гігантської саламандри знайшли в НамібіїНовий вид прудких динозаврів відкрили в АргентиніУ Лондоні п’ять бобрів будують греблі та захищають місто від повенейЄКА відібрало студентів, які полетять у космосЕкіпаж МКС поділився враженнями від перебування на орбіті ЗемліНайбільший у світі телескоп установлять на краю пустелі АтакамаВосьминоги допомогли у створенні потужних присосківКомахоподібний робот вивчатиме печери МарсаЯк гігантські павуки з Азії захоплюють території СШАДослідниця на каяку допомагає контролювати здоров’я канадських річок

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: