20.09.2024
Телеканал NTD

В Аргентині розробили замінники дерев для жвавих міських зон

В Аргентині розробили замінники дерев для жвавих міських зон

Цей фотобіореактор видаляє з повітря вуглекислий газ і виробляє кисень. Аргентинські науковці створили його спеціально для..

Дата завантаження: 2024-05-20

video

Цей фотобіореактор видаляє з повітря вуглекислий газ і виробляє кисень. Аргентинські науковці створили його спеціально для жвавих міських зон.

Назвали Y-ALGAE. Науковці кажуть, що він у 10–50 разів ефективніший ніж дерева.

Два прототипи фотобіореактора вже працюють у Буенос-Айресі. Один — на сервісній станції національної нафтової компанії YPF, а другий — на промисловому підприємстві, що в околиці міста.

[Сара Медіна, координаторка місії YPF з довкілля]:

«Щоб розрахувати кількість виловленого вуглекислого газу, треба виміряти обсяг біомаси, що виробляється наприкінці циклу. За рік один пристрій зможе виловлювати близько пів тонни CO₂».

Активний компонент фотобіореактора — певні мікроводорості. Ці мікроскопічні організми використовують енергію сонячного світла й за допомогою фотосинтезу перетворюють вуглекислий газ на кисень та біомасу.

Біомасу потім можна використовувати для виробництва добрив, біопального та бетонних конструкцій.

[Марія Елена Онето, голова місії YPF з довкілля]:

«Їх встановлюватимуть у міському середовищі, у повністю заасфальтованих місцях, змінених людською діяльністю, де неможливо посадити дерево. Ми завжди кажемо, що садимо дерево там, де можна посадити дерево, а там, де це неможливо, ми маємо такий варіант».

Останніми роками ця технологія набуває дедалі більшого значення в усьому світі. Проте в Аргентині це перший такий проєкт.
Коротке посилання на цю сторінку:

В Аргентині розробили замінники дерев для жвавих міських зонКубинські біологи розгадують таємниці міграції птахів із Північної АмерикиНовий тривожний рекорд: температура океану в лютому досягла абсолютного максимумуПонад 100 нових видів морських істот виявили в океані біля берегів ЧиліУ Німеччині розробили мікроботів, які в майбутньому допоможуть лікувати ракВ Австралії створили глину, яка допомагає зупинити цвітіння водиНова лінійка iPad від Apple: чип M4 та екран OLEDВідомий французький музикант став першим пасажиром словацького аерокараЯрмарок роботів проходить у данському місті ОденсеЯк вітаються слони

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: