22.07.2024
Телеканал NTD

Дрони розкидають насіння над Косовом, щоб відновити ліси

Дрони розкидають насіння над Косовом, щоб відновити ліси

Цей дрон скидає насіння липи та сосни на пагорб біля Приштини — столиці Косова. Щороку ця..

Дата завантаження: 2024-06-22

video

Цей дрон скидає насіння липи та сосни на пагорб біля Приштини — столиці Косова. Щороку ця частково визнана держава втрачає майже 700 гектарів лісу. Причина в незаконному вирубуванні та пожежах. Захисники природи кажуть, що збезлісення загрожує рисям та ведмедям.

Косівські екологи мають надію, що дрони-сіячі допоможуть відновити ліси. У безпілотник завантажують кульки з насінням. Вони складаються із суміші глини, піску, біомаси, збагаченої мінералами та іншими інгредієнтами, які захищають насіння від шкідників.

У проєкті бере участь одна хорватська компанія, працівники якої кажуть, що за допомогою дрона можна сіяти насіння вп’ятеро швидше, ніж вручну.

[Лара Вукасович, працівниця хорватської компанії]:

«Перевага такої технології також у тому, що можна садити рослини у віддалених районах, особливо в тих, де сталися стихійні лиха, такі як пожежі чи повені. Туди важко дістатися навіть рятувальникам. А ми можемо садити рослини в будь-якій місцевості».

Безпілотник може засіяти гектар землі за дві години. Для цього треба від двох до п’яти тисяч таких кульок, залежно від типу насіння. Проростає лише третина, тому й сіють утричі більше, ніж треба.

Такий метод уже використовують у США, Бразилії, Африці та Європі, щоб швидко відновлювати лісову рослинність.

За підрахунками Програми ООН з довкілля, щорічно планета втрачає ліси, загальна площа яких дорівнює площі Португалії.
Коротке посилання на цю сторінку:

Дрони розкидають насіння над Косовом, щоб відновити лісиУ США розробили додатковий великий палець рукиНова лінійка iPad від Apple: чип M4 та екран OLEDБетон із кави: австралійські науковці знайшли корисне застосування кавовій гущі«Іншопланетна лихоманка» стимулює перуанських мисливців за старовиноюЗастосунок, що попереджає про землетруси на Тайвані, завантажили сотні тисяч разівСкелет віком 6800 років знайшли в БаваріїУ США тестують робота, який ходитиме по перетнутій місцевості Місяця та МарсаУ Помпеях на стінах будівлі знайшли дитячі малюнки віком 2000 роківЕкіпаж МКС поділився враженнями від перебування на орбіті Землі

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: