21.03.2024
Телеканал NTD

Дослідниця на каяку допомагає контролювати здоров’я канадських річок

Дослідниця на каяку допомагає контролювати здоров'я канадських річок

[Джессіка Дружко, еколог

Дата завантаження: 2024-07-21

video

[Джессіка Дружко, еколог]:
«Я сама на річці з датчиком, прикріпленим до човна. Вибач, мамо, але я роблю це заради науки».

Джессіка Дружко обожнює воду та річки зокрема.

Канадська дослідниця кілька років ходить на каяках річками Ніагара й Оттава, а також річкою Святого Лаврентія.

Цим заняттям вона захопилася ще тоді, коли приїхала на навчання до технологічного університету в Цюриху, що у Швейцарії.

[Джессіка Дружко, еколог]:
«Я здобула ступінь магістра в галузі машинобудування, але, бувши каякером, завжди відчувала, що маю щось зробити для річок».

Джессіка започаткувала власну компанію і тепер збирає дані про стан річкових систем у режимі реального часу.

[Джессіка Дружко, еколог]:
«Люди здебільшого звертають увагу на океани та морські системи, тому в даних про прісну воду справді існує величезна прогалина».

Дружко розробила датчик, який вимірює об’єм води в річках, температуру, а також каламутність води.

[Джессіка Дружко, еколог]:
«Датчик ще записує. Ось ви можете це побачити».

Річки стають каламутними, коли вода переносить багато дрібних відкладень.

Визначення рівня каламутності має велике значення, бо високі показники вказують на порушення роботи річкових систем через рясні дощі або забруднення, яке спричинює сільське господарство чи видобування корисних копалин.

[Джессіка Дружко, еколог]:
«Якщо мутність надто висока, то можна інформувати людей нижче за течією, що воду небезпечно використовувати на підприємствах чи пити. Якщо бачите, що температура річки вища за 25 градусів, , бо поруч є устаткування охолоджувальної каналізації або АЕС, то можна буде контролювати таких порушників».

Вимірювання якості води — це лише перший крок.

Джессіка планує об’єднати всю зібрану інформацію в одну базу даних. На її думку, це допоможе людям поглянути на річки по-новому, а також ухвалити ефективніші екологічні рішення.
Коротке посилання на цю сторінку:

Дослідниця на каяку допомагає контролювати здоров’я канадських річокПерший у США дослідницький центр кави з’явився в СШАПрадавнього родича коали завбільшки з білого носорога досліджують в АвстраліїВелетенські 3D-принтери можуть змінити майбутнє будівництваКомахоподібний робот вивчатиме печери МарсаНова лінійка iPad від Apple: чип M4 та екран OLEDУ США розробляють плавучий вітрогенератор потужністю 20 мегаватівНова схожа на космічний корабель обсерваторія чекає на астрономів на КіпріНа виставці в Токіо показали, яким може стати життя у 2050 роціУ Великій Британії вуличні шафи переробляють на зарядні станції для електромобілів

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: