Наразі китайці побоюються повторення торішньої посухи — найбільшої за останні 60 років. На піку вона зачепила понад 5,5 мільйонів гектарів посівів. Збитки сягнули мільярдів юанів.
Цього року в червні температура повітря в середньому була на пів градуса вищою за норму. Водночас у різних регіонах країни зафіксували температурні рекорди.
Основний удар припав на північ Китаю. У червні в Пекіні було зареєстровано понад 13 суперспекотних днів з температурою 35 градусів і вище. Це найвищий показник за всю історію спостережень.
Посуха стримує й гідроенергетику. І все це створює навантаження на електричні мережі, через що закриваються заводи й зупиняється виробництво. У лютому провінція Юньнань була змушена зменшити вироблення алюмінію. А торік у серпні залежна від води провінція Сичуань на 11 днів відключила електроенергію для більшості промислових підприємств.
Дощі в країні теж дедалі більш смертоносні. Так, щонайменше 15 людей загинули на початку липня внаслідок злив у місті Чунцін.
Повені загрожують найважливішим культурам — пшениці та рису. Цього року найрясніші дощі за десятиліття залили пшеничні поля незадовго до збирання врожаю. Як наслідок, 15% пшениці стали непридатними для споживання людиною.
Південна провінція Хунань виробляє близько 13% усього обсягу рису, що споживається в Китаї. З кінця червня тут не припиняються дощі.
У травні влада оголосила плани щодо будівництва нових каналів і водосховищ. Але експерти зазначають, що це дорогі проєкти. Ба більше, деякі можуть завдати довкіллю більше шкоди, ніж користі.
Коротке посилання на цю сторінку: