28.10.2024
Телеканал NTD

Філіппіни звинувачують Китай у нападі на їхні судна в Південнокитайському морі

Філіппіни звинувачують Китай у нападі на їхні судна в Південнокитайському морі

Філіппіни звинувачують Китай в ескалації напруженості в Південнокитайському морі. Так, два судна філіппінської берегової охорони було..

Дата завантаження: 2024-05-28

video

Філіппіни звинувачують Китай в ескалації напруженості в Південнокитайському морі. Так, два судна філіппінської берегової охорони було пошкоджено, коли їх з водометів атакували китайські кораблі.

Представник філіппінської берегової охорони каже, що такий сталося вперше.

[Джей Тарієла, представник берегової охорони Філіппін]:

«Китайська берегова охорона підвищила рівень агресії щодо суден філіппінської берегової охорони. Це вперше вони безпосередньо атакували нас із водомета. Це навіть призвело до пошкодження філіппінського човна берегової охорони».

Інцидент стався в районі спірної мілини Скарборо, на яку свої права заявляють як Філіппіни, так і Китай. Китайська берегова охорона атакувала філіппінське рибальське судно та човен берегової охорони, який прийшов на допомогу. Як наслідок, обидва філіппінські судна зазнали пошкоджень.

[Джей Тарієла, представник берегової охорони Філіппін]:

«Вони без вагань застосовують грубу силу, порушують міжнародне право, щоб показати міжнародній спільноті, що вони справді збираються відкрито ігнорувати Конвенцію ООН з морського права».

Філіппіни заявляють, що й далі проводитимуть свої місії в районі мілини. Цю ділянку вважають найліпшим рибальським місцем. Там також пролягають основні морські шляхи, які використовує одразу кілька країн.

Мілина розташована у виключній економічній зоні Філіппін — за 220 кілометрів від філіппінського острова Лусон. Тоді як до найближчого китайського острова — Хайнань — коло 900 кілометрів.

Китай претендує майже на всю акваторію Південнокитайського моря, попри рішення Міжнародного суду від 2016 року, згідно з яким Пекін не має на це права.
Коротке посилання на цю сторінку:

Філіппіни звинувачують Китай у нападі на їхні судна в Південнокитайському моріЛісова пожежа наближається до канадського міста, де залягають поклади нафтовмісних пісківЗруйнований міст у Балтіморі: кадри через 10 днів після аваріїУ Гаїті сформували перехідну президентську раду та призначили прем’єраЗагибель палестинців біля гуманітарного конвою: Ізраїль заявив, що не завдавав ударівІзраїль звинуватив Туреччину в тому, що вона стала на бік ХАМАСуЕксміністра Казахстану засудили до 24 років позбавлення волі за вбивство дружиниПоліція: за протестами студентів у США стоять «зовнішні гравці»Перше за сім років повне сонячне затемнення побачили жителі Північної АмерикиІзраїль обіцяє, що гумдопомога не дістанеться ХАМАСу

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: