18.06.2024
Телеканал NTD

Тріщина завдовжки 3 км утворилася під час ще одного виверження вулкана в Ісландії

Тріщина завдовжки 3 км утворилася під час ще одного виверження вулкана в Ісландії

На ісландському півострові Рейк'янес учетверте з грудня вивергається вулкан. Він активізувався увечері 16 березня. За кілька..

Дата завантаження: 2024-04-18

video

На ісландському півострові Рейк’янес учетверте з грудня вивергається вулкан. Він активізувався увечері 16 березня. За кілька кілометрів від містечка Гріндавік відкрилася тріщина завдовжки майже три кілометри. Що буде виверження, стало відомо за 15 хвилин до початку.

Оголошено надзвичайну ситуацію. З Гріндавіка поїхали й ті місцеві жителі, які повернулися до міста після лютневого виверження. Водночас влада евакуювала сотні туристів зі спа-курорту «Блакитна лагуна». А ось аеропорт, що неподалік, і далі працює.

Спочатку лава текла дуже швидко, але наступного дня сповільнилася. Зараз рухається зі швидкістю кілометр за годину. Захисні споруди відводять більшу частину лави від міста в бік моря. Бар’єри почали будувати після грудневого виверження.

Геофізики вважають, що є два варіанти розвитку подій. У першому, найімовірнішому, потік лави зупиниться через кілька днів. Оскільки це вже четверте виверження за три місяці, то її запаси в місці скупчення вже мають вичерпуватися. У другому випадку лава тектиме ще довго, але дуже повільно.

На думку науковців, зараз, можливо, почався період частих вивержень на півострові. Вони можуть тривати кілька сотень років. А можливо, між виверженнями будуть паузи тривалістю кілька десятків років або 100–150 років.

У Гріндавіку жило майже 4000 осіб. Їх евакуювали торік у листопаді. Виверження почалося 18 грудня. 14 січня сталося друге. Обидва тривали кілька днів. Ще одне зафіксували 18 лютого. Воно закінчилося за кілька годин, але лава встигла пошкодити трубопровід. Тисячі людей на півострові залишилися без опалення та гарячої води.

Вулкан Фаградальсф’ядль, який спав вісім століть, прокинувся три роки тому. Кілька місяців до вивержень відбувалися невеликі землетруси — загалом 50 000. Перші виверження сталися в серпні 2022 року. Потім у липні 2023-го. За офіційними даними, під час усіх семи вивержень ніхто з місцевих жителів не загинув. Але відомо, що один робітник упав у глибоку тріщину. Його вважають зниклим безвісти.
Коротке посилання на цю сторінку:

Тріщина завдовжки 3 км утворилася під час ще одного виверження вулкана в ІсландіїОбіцяна допомога буде: ЄС погодив виділення 50 мільярдів євро УкраїніУгорці виходять на протести через скандал навколо президентського помилуванняВ ООН обговорили переслідування уйгурів, тибетців та практикувальників Фалуньгун у КитаїБандити застрелили 12 людей у багатому передмісті столиці ГаїтіАмериканський штат Аризона повернув закон 1864 року, який забороняє аборти майже в усіх випадкахАмериканський штат Аризона розглядає законопроєкт проти насильницького вирізання органів у КитаїШлях до НАТО відкрився: Угорщина схвалила членство ШвеціїКонституційна рада Франції скасувала частину пунктів спірного міграційного законуУ Калькутті відкрилася перша в Індії підводна лінія метро

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: