Звинувачення висунули активістам Натану Ло, Ганні Кхуок та Фінну Лау, колишнім правозахисникам Деннісу Кхуоку та Теду Хуею, адвокату та правознавцю Кевіну Яму, профспілковому діячеві Мун Сіутхату, а також онлайн-коментатору Юань Гун’ї.
Анна Кхоук прокоментувала те, що відбувається, зі США.
[Анна Кхуок, активістка]:
«Я очікувала, що вони робитимуть усе можливе, щоб змусити нас замовкнути. Тож шок тривав недовго. Я просто вирішила, що тепер маю більше думати про свою фізичну безпеку, про те, як її зміцнити».
За будь-яку корисну інформацію про них обіцяють виплатити мільйон гонконгських доларів. Поліція заявила, що активи обвинувачених буде заморожено. Вона також попередила громадськість, щоб їх не підтримували фінансово.
Звинувачення висунуто в межах Закону про нацбезпеку. Його Пекін ухвалив у цьому автономному регіоні в 2020 році без затвердження в місцевому парламенті. Цьому передували масштабні антикитайські протести.
Регіон лише з 1997 року перебуває під керуванням КНР. Раніше він був британською колонією. Після передання компартія Китаю обіцяла зберегти наявну демократичну систему. Проте фактично вона не припиняє нарощувати в Гонконзі свій вплив.
Так, багато урядів та міжнародних організацій зазначають, що Закон про нацбезпеку дає змогу ув’язнити будь-яку людину за розмитими звинуваченнями. Після його ухвалення в Гонконзі заарештували понад 260 осіб, серед яких були активісти, правозахисники та студенти. 80 засудили за такими статтями, як підривна діяльність та тероризм. Водночас максимальний термін покарання в межах закону – довічне ув’язнення.
Коротке посилання на цю сторінку: