25.10.2024
Телеканал NTD

Дипломатичний скандал: працівники посольства Мексики залишили Еквадор

Дипломатичний скандал: працівники посольства Мексики залишили Еквадор

Між Мексикою та Еквадором спалахнув дипломатичний скандал. Працівники мексиканського посольства покинули країну. Їх відкликали після того,..

Дата завантаження: 2024-05-25

video

Між Мексикою та Еквадором спалахнув дипломатичний скандал. Працівники мексиканського посольства покинули країну. Їх відкликали після того, як у диппредставництво увірвалася еквадорська поліція, щоб арештувати ексвіцепрезидента Еквадору Хорхе Гласа.

Минулого тижня Еквадор також оголосив персоною нон грата посла Мексики.

Хорхе Глас ховався в посольстві з грудня, коли видали ордер на його арешт у зв’язку зі звинуваченням у корупції.

Еквадор заявив, що Мексика незаконно надає притулок Гласу, якого двічі засудили за звинуваченням у хабарництві.

У суботу він уже постав перед судом.

Арешт спровокував глобальний осуд Еквадору. Згідно з міжнародним правом, посольство — це суверенна територія країни, яку воно представляє.

Міністр МЗС Мексики Алісія Барсена заявила, що 18 держав Латинської Америки, десять європейських країн та північноамериканські сусіди осудили дії Еквадору в посольстві Мексики.

[Алісія Барсена, міністр закордонних справ Мексики]:

«Такого не було ні в історії Мексики, ні в новітній історії Латинської Америки. Навіть у найгірші часи диктатор Піночет не насмілювався заходити на територію посольства Мексики в Чилі».

У 2017 році Гласа засудили до шести років в’язниці за одержання хабаря від бразильської будівельної фірми в обмін на надання їй державних контрактів.

Йому також висунули окремі звинувачення в хабарництві. Після цього він заявив, що став жертвою політичного переслідування. Уряд Еквадору це звинувачення відкидає.
Коротке посилання на цю сторінку:

Дипломатичний скандал: працівники посольства Мексики залишили ЕквадорШлях до НАТО відкрився: Угорщина схвалила членство ШвеціїООН ухвалила першу глобальну резолюцію щодо штучного інтелектуПетропавловськ, що в Казахстані, частково затоплений, тисячі людей евакуйованоСтуденти в США й далі будують табори на території вишів, попри ризик бути відрахованимиУ Гонконгу оприлюднили жорсткішу версію закону про нацбезпекуУрсула фон дер Ляєн може зберегти свою посаду ще на п’ять років«Відновлення правосуддя для України»: 44 країни в Гаазі підтримали створення трибуналу для РосіїХаос в аеропортах: у Великій Британії стався масовий збій у системі реєстрації пасажирівДострокові вибори в Португалії: соціалісти вперше з 2015 року втратили більшість

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: