Нобелівську премію з фізики цього року розділять японо-американський, німецький та італійський учені. Їхні дослідження допомогли зрозуміти складні фізичні системи, наприклад клімат Землі.
Половину суми призу в мільйон 150 тисяч доларів отримають Сюкуро Манабе та Клаус Гассельман.
На думку Академії, дослідження Манабе в Принстонському університеті в 60-х роках заклали основу для сьогоднішнього розуміння клімату Землі.
Тим часом Гассельман розробив моделі, згідно з якими викиди вуглекислого газу можуть спричинювати підвищення температури на поверхні Землі.
Друга половина премії дістанеться Джорджо Парізі. У 80-х роках він відкрив так звані приховані закономірності в русі газів і рідин, які здаються хаотичними. Його модель можна застосувати й щодо інших аспектів науки: від атомарного до планетарного рівня.
Як і торік, через пандемію у Швеції не буде традиційного бенкету й церемонії вручення нагород. Лауреати отримають нагороди на батьківщині.
Торік Нобелівську премію з фізики вручили за вивчення чорних дір. А першу в історії нагороду в 1901 році отримав Вільгельм Конрад Рентген за відкриття ікс-проміння.
Коротке посилання на цю сторінку: