У Єгипті знову відкрили для відвідування південну гробницю царя Джосера. Їй 4700 років. Це частина похоронного комплексу фараона.
[Мустафа аль-Вазирі, голова Вищої ради у справах старожитностей Єгипту]:
«Сьогодні, після 15 років робіт з оновлення, уперше відкрилася південна гробниця. Я маю на увазі шахту розміром 7,5 на 7,5 метрів і завглибшки метр 30 сантиметрів».
Гробницю внесено до списку Світової спадщини ЮНЕСКО. Дослідники досі ведуть дискусії щодо її призначення.
[Мустафа аль-Вазирі, голова Вищої ради у справах старожитностей Єгипту]:
«У Джосера є дві гробниці: південна й царська. Деякі дослідники припускають, що південну гробницю побудували для збереження його останків. Інші кажуть, що вона має символічне значення».
Центральний елемент похоронного комплексу — східчаста піраміда з усіченою вершиною. Під нею розташований лабіринт із коридорів, прикрашених малюнками й написами. Вони ведуть до основної могильної шахти. У її центрі стоїть саркофаг. Але фараона поховано не в ньому, а в більшій царській гробниці.
До речі, саму царську гробницю теж нещодавно реставрували. Робота тривала 14 років і завершилася торік у березні. На неї потратили понад 6,5 мільйона доларів.
Фараона Джосера називають засновником III династії. Уважається, що за його правління завершився процес об’єднання Верхнього й Нижнього Єгипту в одну державу.
Коротке посилання на цю сторінку: