28.10.2024
Телеканал NTD

Викинутому в пустелі Атакама одягу дають друге життя

Викинутому в пустелі Атакама одягу дають друге життя

Дати нове життя викинутому одягу вирішило кілька організацій у Чилі. У пустелі Атакама накопичилися цілі гори..

Дата завантаження: 2024-05-28

video

Дати нове життя викинутому одягу вирішило кілька організацій у Чилі. У пустелі Атакама накопичилися цілі гори суконь, блуз та інших речей. Учасники проєкту збирають те, що можна врятувати.

[Дієго Трінкадо, директор гуманітарної організації ADRA]:

«Ми разом із волонтерами побачили стільки одягу, що нас це вразило. Ми знаходили речі, які привезли з інших країн. На деяких були етикетки. І ми зрозуміли, що тут є, що робити».

До Чилі через порт Ікіке надходить непроданий і поношений одяг із Китаю, США та Європи. Однак продавці не можуть усе реалізувати. Щоб не платити за вивезення текстилю із зони безмитної торгівлі, вони просто викидають його в пустелі. В Атакамі вже зібралися десятки тисяч тонн одягу.

[Вероніка Корсун, працівниця гуманітарної організації ADRA]:

«Було дуже цікаве завдання — трохи покопатися в піску. Ми шукали сорочки та блузи, яким можна дати друге життя й перетворити на щось особливе».

Волонтери шиють сумки та мішечки. Прикрашати їх малюнками допомагають діти. Готові вироби йдуть на подарунки.

Рятують викинутий текстиль й інші організації. Так, в Ікіке об’єдналися дизайнери та ремісники. Творча команда з 22 осіб створила 110 нарядів. Їх продемонстрували на модному дефіле.

У 2022 році Чилі була на третьому місці у світі з імпорту уживаного та стокового одягу.
Коротке посилання на цю сторінку:

Викинутому в пустелі Атакама одягу дають друге життяМедзаклади Південної Кореї гостро потребують лікарівСуданці виходять в інтернет через Starlink, оскільки мобільного зв’язку немаєДедалі частіші повені в Бразилії можуть створити хвилю кліматичної міграціїЕксміністра Казахстану засудили до 24 років позбавлення волі за вбивство дружиниМігранти в американському штаті Аризона можуть опинитися на вулиці через відсутність фінансуванняЇжу класу люкс хочуть адаптувати для космосуНезвичайну кількість мертвих кайр знаходять на узбережжі ФранціїРекордно низьку народжуваність зафіксували в Японії 2023 рокуНемає джерел: через забруднення іракці змушені купувати питну воду

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: