Загалом загиблих вже щонайменше 46. У Нью-Йорку — 13. Тут багато хто опинився в пастці в машинах, а також у квартирах, які розташовані в напівпідвальних приміщеннях. Такі помешкання — популярний у місті варіант доступного житла. Затопило й метро.
[Родні Гаррісон, поліціянт]:
«У нас 25 сімей, які треба переселити. Також 496 автомобілів було покинуто. Їх потрібно перемістити в безпечне місце. Проведено 69 рятувальних операцій у воді».
Це район Квінс на острові Лонг-Айленд — другий найбільший район Нью-Йорка після Брукліну. Місцеві жителі розповідають, що подекуди рівень води був вищим за зріст людини.
[Денні Онг, житель Квінсу]:
«Вода доходила до шиї. Мій сусід із другого поверху тримав мене за руку, а я тримав за руку дружину. І так ми вибралися з підвалу».
[Майк Ферраро, житель Квінсу]:
«Коли ми вийшли переставити машини, води було вже по груди. Після цього почався просто дурдом. Коли я повернувся додому, то доводилося щосили чіплятися за верхню частину паркану, щоб вибратися живим».
Загалом «Іда» зачепила все східне узбережжя від Меріленду до Коннектикуту. Вона принесла рекордні дощі й шалені торнадо. Водночас багатьох негода застала зненацька. Люди не очікували таких руйнувань від урагану, який на той час ослаб до тропічної депресії.
Коротке посилання на цю сторінку: