03.12.2021
Телеканал NTD

Рада Безпеки ООН ухвалила резолюцію щодо Афганістану

Рада Безпеки ООН ухвалила резолюцію щодо Афганістану

Рада Безпеки ООН ухвалила резолюцію щодо Афганістану. Вона закликає угруповання «Талібан» виконати обіцянки й дати змогу..

Дата завантаження: 2021-12-03

video

Рада Безпеки ООН ухвалила резолюцію щодо Афганістану. Вона закликає угруповання «Талібан» виконати обіцянки й дати змогу іноземним громадянам та афганцям покинути країну.

За резолюцію проголосувало 13 постійних членів, проти — жодного. Росія і Китай утрималися.

[Лінда Томас-Грінфілд, постпред США в ООН]:
«Критично важливо, щоб міжнародна спільнота разом і рішуче вимагала від «Талібану» виконувати його обіцянки. Одна з них, яку «Талібан» давав публічно й під час особистих зустрічей, — це те, що всі, хто захоче покинути Афганістан, зможуть це зробити. Сьогоднішня резолюція показує, наскільки серйозно Рада Безпеки ставиться до цієї обіцянки».

Документ ще закликає відкрити гуманітарний доступ до країни й забезпечити дотримання прав жінок і меншин.

Водночас США оголосили, що вже вивели своїх армійців з Афганістану. Це сталося майже через 20 років після вторгнення до країни американських військ у відповідь на теракти 11 вересня 2001-го.

З 14 серпня з Кабула до США на літаках вивезли понад 122 тисячі осіб. Екстрена евакуація повітрям завершилася 31 серпня — у кінцевий термін, узгоджений із талібами.

Упродовж пів місяця США й західні союзники намагалися вивезти своїх громадян, а також якомога більше афганців. Серед них перекладачі, працівники посольств, правозахисники, журналісти та інші, кому можуть загрожувати репресії.

У самому Афганістані гуманітарна ситуація і далі погіршується. За даними УВКБ ООН, понад три мільйони 400 тисяч афганців мусили тікати з дому. З них тільки в липні — 120 тисяч. ООН уже закликала виділити понад мільярд 300 мільйонів доларів на гуманітарну допомогу.
Коротке посилання на цю сторінку:

Рада Безпеки ООН ухвалила резолюцію щодо Афганістану«Ми залишаємося»: у Польщі вийшли на протест«Велика двадцятка» допоможе бідним країнам виробляти вакциниВелике прибирання: південь Італії оговтується після рідкісного штормуПартія Меркель програла вибори до бундестагуУперше з 2017 року: в Єгипті скасували режим надзвичайного стануСуперечка щодо підводних човнів: ЄС незадоволений відмовою АвстраліїШторм «Шахін» налетів на Оман, є жертвиЄС посилює візові правила для БілорусіПрезидент Бразилії засумнівався в ефективності вакцин проти COVID