23.11.2021
Телеканал NTD

Польща вводить режим надзвичайного стану на кордоні з Білоруссю

Польща вводить режим надзвичайного стану на кордоні з Білоруссю

Кабінет міністрів Польщі попросив президента запровадити режим надзвичайного стану на прикордонних із Білоруссю територіях. Упродовж 30..

Дата завантаження: 2021-09-23

video

Кабінет міністрів Польщі попросив президента запровадити режим надзвичайного стану на прикордонних із Білоруссю територіях. Упродовж 30 днів він частково діятиме в Підляському й Люблінському воєводствах.

Причиною стала хвиля нелегальних мігрантів із території Білорусі, яка наростає.

[Матеуш Моравецький, прем’єр-міністр Польщі]:
«Ситуація на кордоні з Білоруссю кризова і, як і раніше, напружена. Влада Лукашенка вирішила перевезти людей, здебільшого громадян Іраку, і підштовхнути їх на територію Польщі, Литви та Латвії, щоб дестабілізувати ситуацію в наших країнах».

Режим НС надасть прикордонникам ширші повноваження щодо моніторингу та контролю за пересуванням людей.

[Маріуш Камінський, міністр внутрішніх справ Польщі]:
«Тільки в серпні 3000 людей намагалося незаконно перетнути кордон із Польщею. Це рівносильно незаконному переходу до Європейського Союзу, бо польсько-білоруський кордон — це зовнішня межа ЄС. Більшій частині цих спроб запобігли прикордонники й солдати».

Також нещодавно вздовж кордону з Білоруссю Польща почала будувати загородження з колючого дроту.

[Маріуш Камінський, міністр внутрішніх справ Польщі]:
«Згідно з даними нашої розвідки, за останні кілька тижнів коло 10 тисяч іракців привезли до Мінська, а потім транспортували до районів польського, литовського та латвійського кордонів».

Відносини між Європейським Союзом і Білоруссю за останній рік різко погіршилися. Президент Олександр Лукашенко заявив про свою перемогу на виборах, які, за словами його опонентів і західних країн, були сфальсифіковані.

Після цього ЄС наклав на Мінськ економічні санкції. Він також звинувачує Лукашенка у веденні «гібридної війни».
Коротке посилання на цю сторінку:

Польща вводить режим надзвичайного стану на кордоні з БілоруссюЕксперт: «ковідний пузир» Олімпійського селища порушеноПід завалами 12-поверхової будівлі в американському Маямі може ще бути до 100 осібЗемлетрус у Перу: підземні поштовхи в прямому ефірі«Ми втомилися»: алжирці гасять пожежі голими рукамиСтрілянина в Пермському університеті: 8 убитих, понад 20 поранених«Талібан» оголосив про захоплення Панджшеру – останнього оплоту його супротивниківЛава вулкана Тенегія знищила близько 100 будинків«Це полювання на відьом»: колишнього адвоката Трампа позбавили ліцензіїЗсув у Японії: 80 людей вважаються зниклими безвісти