08.01.2021
Телеканал NTD

Нігерійські «люди-змії» домагаються визнання в суспільстві

Нігерійські «люди-змії» домагаються визнання в суспільстві

У Нігерії їх нерідко називають відьмами, зомбі, чаклунами чи шахраями. Гутаперчеві люди, які мають дуже рухливі..

Дата завантаження: 2021-05-07

video

У Нігерії їх нерідко називають відьмами, зомбі, чаклунами чи шахраями. Гутаперчеві люди, які мають дуже рухливі суглоби, стикаються в країні з багатьма упередженнями. Але чимало хто з них однаково завзято йде до своєї мрії.

Серед таких — Іфеома Амазобі. Її батьки хотіли, щоб вона стала лікарем чи юристом. Однак, виявивши свої творчі здібності, вона вирішила заробляти на життя виступами перед публікою. Заради цього навіть пішла з дому.

Пізніше вона знайшла таких, як і вона, і долучилася до групи з приблизно 20 «людей-змій».

[Іфеома Амазобі, «людина-змія»]:
«Я відчувала, що мої батьки й оточення ставляться до мене упереджено. Навіть моя мама, сестри, батько та інші були проти. Вони не хотіли, щоб я цим займалася».

Очолює трупу 26-річний Оїндамола Колаволе. Нещодавно його запросили 10 місяців виступати в лондонському цирку «Заїр». Він каже, що попри гнучкість кожному учаснику трупи доводиться наполегливо працювати.

[Оїндамола Колаволе, «людина-змія»]:
«Ми теж люди, а не прибульці. Ми не використовуємо чари або щось таке. Ми просто тренуємося. Так, ми наділені талантом, але ще треба багато годин вправлятися. Ось чому ми такі гнучкі».

Трупа виступає в Лагосі зі своїм шоу «Гнучкість». Вона сподівається, що зможе змінити неправильні уявлення людей про цю професію.

[глядач]:
«Я в захваті. Гадав, що тут покажуть щось звичайне, те, що ми бачимо щодня. Але це було зовсім інше».

[Іфеома Амазобі, «людина-змія»]:
«Гутаперчевих людей потрібно зарахувати до представників творчих професій. Ми придумуємо всілякі стилі виступів. Хочу, щоб люди більше про це дізналися».

Акробати кажуть, що їхні трюки не шкодять тілу — ані м’язам, ані суглобам, і що вони не ризикують опинитися на лікарняному ліжку через травми.
Коротке посилання на цю сторінку:

Нігерійські «люди-змії» домагаються визнання в суспільстві15 років протесту: у центрі Києва — акція за права людиниРемонт велосипедів допомагає перевиховувати важких підлітків в АвстраліїНімеччина обмежить використання вакцини AstraZenecaПарижани запрошують до себе додому шеф-кухарів, щоб відчути себе в рестораніВ Аргентині вилікували й повернули в океан 12 пінгвінів магеланськихПерукар навчилася майстерно стригти однією рукоюШколярі в Чилі щодня ходять на гору, щоб відвідувати онлайн-урокиПоля нарцисів в Англії в самому розквіті, але збирати їх нікомуБританські діти повертаються за шкільні парти