13.11.2024
Телеканал NTD

ООН: навала сарани — безпрецедентна загроза для Східної Африки

ООН: навала сарани — безпрецедентна загроза для Східної Африки

Східна Африка й далі потерпає від навали пустельної сарани, якої тут не бачили чверть століття. За..

Дата завантаження: 2024-06-13

video

Східна Африка й далі потерпає від навали пустельної сарани, якої тут не бачили чверть століття. За даними Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО), у регіоні й так уже голодує 19 мільйонів осіб, а нове лихо може погіршити ситуацію.

[Тобіас Такавараша, співробітник ФАО]:
«Це найбільша загроза. Ми називаємо загрозою і посуху, і повінь, але якщо порівнювати, то ситуація з пустельною сараною — безпрецедентна загроза для продовольчої безпеки».

Чимало сарани з’явилося в грудні в Сомалі. Потім ця навала спіткала сусідні країни. На півночі Кенії народилося вже наступне покоління шкідників.

Перші два тижні життя комахи проводять на землі. У цей час їх легше знищувати. Але в Кенії майже півтора тижня не вистачало пестицидів. Фермери лише безпорадно дивилися, як гинуть посіви.

[житель Кенії]:
«Це лякає, бо раніше ми не бачили нічого подібного. Коли вони сідають, то поїдають усе, навіть траву. Якщо так буде й далі, вони з’їдять усю рослинність».

У сусідній Уганді на допомогу закликали військових. Вони рано вранці обприскують дерева — до того як сарана злетить.

Ефіопським фермерам потрібно 500 тисяч літрів пестицидів. Проте єдиний у країні завод може зробити лише 200 тисяч літрів, бо через брак іноземної валюти не купити сировину.

[Тобіас Такавараша, співробітник ФАО]:
«Пестициди можна зробити, але потрібні гроші».

Колонія сарани площею один квадратний кілометр може за день з’їсти стільки ж, скільки з’їдають 35 тисяч людей. Раніше ФАО попереджала, що до червня кількість шкідників може зрости в 500 разів.

Організація також заявила, що на знищення сарани потрібно 138 мільйонів доларів. Поки донори обіцяють 52 мільйони.
Коротке посилання на цю сторінку:

ООН: навала сарани — безпрецедентна загроза для Східної АфрикиВерховний суд США дозволив Техасу арештовувати нелегальних мігрантів«Карачі — бетонні джунглі»: екстремальна спека в ПакистаніПетропавловськ, що в Казахстані, частково затоплений, тисячі людей евакуйованоНирки — у центрі нової кризи в НепаліНа Канарських островах протестують проти масового туризмуЇжу класу люкс хочуть адаптувати для космосуЗбиті в Ізраїлі іранські дрони, дуже ймовірно, мають китайські компонентиКонгрес США ухвалив закон, який може заборонити тіктокПівденнокорейці стають у черги за дешевою цибулею на тлі зростання цін

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: