25.11.2024
Телеканал NTD

Колишньому британському десантникові зробили біонічну руку державним коштом

Колишньому британському десантникові зробили біонічну руку державним коштом

Колишній британський десантник Даррен малює в книжці-розмальовці разом з чотирирічною донькою Скай. Раніше це було б..

Дата завантаження: 2024-05-25

video

Колишній британський десантник Даррен малює в книжці-розмальовці разом з чотирирічною донькою Скай. Раніше це було б складно, та зараз йому допомагає надрукований на 3D-принтері біонічний протез.

Чоловік прослужив у війську 20 років. 2008-го в Афганістані він потрапив під мінометний обстріл і втратив частину правої руки.

[Даррен Фуллер, ветеран]:
«Мені довелося вчитися бути шульгою. Це одна з головних проблем, яка травмує психологічно й змушує непокоїтися про майбутнє».

Торік ветеран подав заявку на протез до британського фонду, який підтримує колишніх військових. Гроші йому виділили, і він став першим у країні ветераном, чий біонічний протез оплатила держава.

Штучну руку, яка коштує майже 6000 євро, Даррену зробили за один день. Тепер гратися з донькою стало набагато веселіше.

[Даррен Фуллер, ветеран]:
«Це дало змогу більше з нею взаємодіяти, а не просто спостерігати за нею. Тепер ми все робимо разом. Це неймовірно й зворушливо, бо я дуже цього хотів».

Біонічний протез оснащено міодатчиками. Вони вловлюють електричні сигнали, що виникають, коли скорочуються м’язи. Ці дані надходять у мікропроцесор, і штучна кисть виконує потрібні рухи.
Коротке посилання на цю сторінку:

Колишньому британському десантникові зробили біонічну руку державним коштомЯдерні відходи загрожують родючій долині в Центральній АзіїСуданці виходять в інтернет через Starlink, оскільки мобільного зв’язку немаєУ Кенії люди гинуть від повенейОгляд світових подій (з 7 по 12 квітня)Мігранти в американському штаті Аризона можуть опинитися на вулиці через відсутність фінансуванняЗаборону на табори безпритульних хочуть розширити на всю КаліфорніюЯк угорці повертаються до сільського життяІзраїль: БАПОР найняло понад 450 бойовиків ХАМАСуВсесвітня продовольча програма ООН закликає рішуче відреагувати на гуманітарну кризу в Гаїті

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: