17.07.2021
Телеканал NTD

Колишньому британському десантникові зробили біонічну руку державним коштом

Колишньому британському десантникові зробили біонічну руку державним коштом

Колишній британський десантник Даррен малює в книжці-розмальовці разом з чотирирічною донькою Скай. Раніше це було б..

Дата завантаження: 2021-05-17

video

Колишній британський десантник Даррен малює в книжці-розмальовці разом з чотирирічною донькою Скай. Раніше це було б складно, та зараз йому допомагає надрукований на 3D-принтері біонічний протез.

Чоловік прослужив у війську 20 років. 2008-го в Афганістані він потрапив під мінометний обстріл і втратив частину правої руки.

[Даррен Фуллер, ветеран]:
«Мені довелося вчитися бути шульгою. Це одна з головних проблем, яка травмує психологічно й змушує непокоїтися про майбутнє».

Торік ветеран подав заявку на протез до британського фонду, який підтримує колишніх військових. Гроші йому виділили, і він став першим у країні ветераном, чий біонічний протез оплатила держава.

Штучну руку, яка коштує майже 6000 євро, Даррену зробили за один день. Тепер гратися з донькою стало набагато веселіше.

[Даррен Фуллер, ветеран]:
«Це дало змогу більше з нею взаємодіяти, а не просто спостерігати за нею. Тепер ми все робимо разом. Це неймовірно й зворушливо, бо я дуже цього хотів».

Біонічний протез оснащено міодатчиками. Вони вловлюють електричні сигнали, що виникають, коли скорочуються м’язи. Ці дані надходять у мікропроцесор, і штучна кисть виконує потрібні рухи.
Коротке посилання на цю сторінку:

Колишньому британському десантникові зробили біонічну руку державним коштомУ Мексиці через холоди мільйони людей залишилися без електроенергії, води й опаленняУ Мексиці до заповідника повернулися комахи, але відвідувачів майже немаєАфганець, не діставши статусу біженця в ЄС, став успішним фермером на батьківщиніЯпонець урятував 200-річний сімейний бізнес, попри цунамі 2011 року та пандемію COVID-19Доглядачі колумбійського зоопарку виходили покинуте дитинча капібариРічку в Сан-Паулу очищають від сміття, і туди повертається рибаМасаж і класична музика: як у Малайзії вирощують японські диніВідео з трактором, який трусить апельсинові дерева, стало популярним в інтернетіВ Естонії нарощують виробництво соломинок для коктейлів з очерету