08.01.2021
Телеканал NTD

Прокат замість купівлі та секонд-генд класу люкс: як британці протистоять швидкій моді

Прокат замість купівлі та секонд-генд класу люкс: як британці протистоять швидкій моді

Це не зовсім звичайний магазин. Тут можна не купити дорогий одяг, а взяти його напрокат. Заклад..

Дата завантаження: 2021-05-07

video

Це не зовсім звичайний магазин. Тут можна не купити дорогий одяг, а взяти його напрокат. Заклад відкрили в Лондоні на хвилі нового тренду: дедалі більше брендів класу люкс шукають способи продовжити життя своїх товарів.

Керує цим бутиком Джейн Шепердсон. Раніше вона була директором кількох відомих британських брендів одягу.

[Джейн Шепердсон, керівниця магазину прокату одягу]:
«Кожну річ здають в оренду десь по 20 разів. Якби її купили, то вона висіла б у шафі. Цей одяг могли так жодного разу й не надіти, а потім він опинився би на звалищі».

Більша частина клієнтів уважає за краще замовляти таке вбрання через інтернет. Компанія ж бере на себе витрати за доставляння й хімчистку. Тижнева вартість прокату може варіюватися від 39 до 650 доларів США.

А цей секонд-генд класу люкс відкрився в одному з найбільших універмагів Лондона. Тут продають вживаний дизайнерський одяг.

[Вірджинія Фісі, працівниця магазину]:
«Збільшення терміну служби одягу до дев’яти місяців може фактично зменшити викиди вуглекислого газу й витрату водних ресурсів на 20‒30%».

Ще одна популярна тенденція — ремонт чи перероблення одягу та взуття класу люкс. У цій майстерні нерідко ремонтують туфлі Louboutin чи сумки Channel.

[Сагар Мехра, керівник майстерні]:
«По-перше, це екологічно нешкідливо. Крім того, люди сьогодні цінують гроші. По-третє, це нова тенденція, коли люди хочуть довше використовувати одну й ту ж річ, бо мають до неї приязнь чи тому що вона недешева».

За попередні десять років продажі одягу зросли майже вдвічі, водночас термін його служби різко зменшився. Так звану швидку моду вважають однією з головних причин забруднення довкілля.
Коротке посилання на цю сторінку:

Прокат замість купівлі та секонд-генд класу люкс: як британці протистоять швидкій модіЖителі Великої Британії несуть квіти до королівських палацівШкільний учитель рік знімав на фотоапарат життя під час локдаунуУ Німеччині винесли перший вирок у справі про тортури у в’язницях СиріїКонголезький біженець вирощує африканські овочі в АвстраліїБританські діти повертаються за шкільні партиООН: у ДР Конго голодує кожен третійВ Індії 12 днів поспіль виявляють понад 300 тисяч хворих на COVID-19 за добуПоліція патрулює активний вулкан Етна, щоби вберегти туристівПоля нарцисів в Англії в самому розквіті, але збирати їх нікому