21.01.2021
Телеканал NTD

Прокат замість купівлі та секонд-генд класу люкс: як британці протистоять швидкій моді

Прокат замість купівлі та секонд-генд класу люкс: як британці протистоять швидкій моді

Це не зовсім звичайний магазин. Тут можна не купити дорогий одяг, а взяти його напрокат. Заклад..

Дата завантаження: 2021-09-20

video

Це не зовсім звичайний магазин. Тут можна не купити дорогий одяг, а взяти його напрокат. Заклад відкрили в Лондоні на хвилі нового тренду: дедалі більше брендів класу люкс шукають способи продовжити життя своїх товарів.

Керує цим бутиком Джейн Шепердсон. Раніше вона була директором кількох відомих британських брендів одягу.

[Джейн Шепердсон, керівниця магазину прокату одягу]:
«Кожну річ здають в оренду десь по 20 разів. Якби її купили, то вона висіла б у шафі. Цей одяг могли так жодного разу й не надіти, а потім він опинився би на звалищі».

Більша частина клієнтів уважає за краще замовляти таке вбрання через інтернет. Компанія ж бере на себе витрати за доставляння й хімчистку. Тижнева вартість прокату може варіюватися від 39 до 650 доларів США.

А цей секонд-генд класу люкс відкрився в одному з найбільших універмагів Лондона. Тут продають вживаний дизайнерський одяг.

[Вірджинія Фісі, працівниця магазину]:
«Збільшення терміну служби одягу до дев’яти місяців може фактично зменшити викиди вуглекислого газу й витрату водних ресурсів на 20‒30%».

Ще одна популярна тенденція — ремонт чи перероблення одягу та взуття класу люкс. У цій майстерні нерідко ремонтують туфлі Louboutin чи сумки Channel.

[Сагар Мехра, керівник майстерні]:
«По-перше, це екологічно нешкідливо. Крім того, люди сьогодні цінують гроші. По-третє, це нова тенденція, коли люди хочуть довше використовувати одну й ту ж річ, бо мають до неї приязнь чи тому що вона недешева».

За попередні десять років продажі одягу зросли майже вдвічі, водночас термін його служби різко зменшився. Так звану швидку моду вважають однією з головних причин забруднення довкілля.
Коротке посилання на цю сторінку:

Прокат замість купівлі та секонд-генд класу люкс: як британці протистоять швидкій модіКриза не перешкода: ліванське місто Батрун процвітає завдяки туризмуВенецію можуть внести до списку ЮНЕСКО через масовий туризмШвейцарія сподівається на європейських туристів через відсутність азійськихЧерез пандемію Японія продовжила режим надзвичайної ситуації до 12 вересняДля австралійки без ніг переробили трициклУ Південній Кореї суворіше каратимуть за жорстоке поводження з тваринамиДо Барселони повертаються іноземні туристиПодорож Маленької Амаль: лялька пройде 8000 км через вісім країн