08.12.2021
Телеканал NTD

«Зелені» дахи врятують Австралію від нестачі води

«Зелені» дахи врятують Австралію від нестачі води

Задній двір австралійця Кріса Волша на вигляд цілком звичайний. Однак тут є щось, що не відразу..

Дата завантаження: 2021-05-07

video

Задній двір австралійця Кріса Волша на вигляд цілком звичайний. Однак тут є щось, що не відразу впадає в очі. П’ять років тому він установив тут «розумний» резервуар для збору опадів, а також заклав дощовий сад.

До бака потрапляє 60% води, що стікає з дахів. Після цього вона фільтрується й потрапляє у душ, туалет та пральну машину.

[Кріс Волш, житель Мельбурна]:
«Ми зменшили споживання води в домі на третину».

Австралія — найпосушливіший континент на планеті. У низці міст діє обмеження на споживання води. Водночас у країні використовують лише 3% дощової води. Щорічно до міських каналізацій витікає приблизно трьох мільярдів кубометрів опадів, якими можна було б заповнити понад мільйон олімпійських басейнів.

Кріс Волш — професор Мельбурнського університету. Він зі своїми колегами розробив систему, яка здатна зібрати до 50% дощової води. Її тестують на даху університету. Тут з’явився справжній дощовий сад.

[Клер Фаррелл, викладач Мельбурнського університету]:
«Чисельність нашого населення зростає, тож води бракує дедалі більше. Та маємо величезний ресурс, який можна використовувати повторно — дощові опади».

[Тім Флетчер, викладач Мельбурнського університету]:
«Наші міста спроектовано так, що під час злив вода відводиться від житлових районів. Так ми втрачаємо дуже цінний ресурс. Ми ніби виливаємо золото».

Дослідники кажуть, що завдяки таким системам, до міських водостоків потраплятиме на 85% менше дощової води. У деяких випадках це навіть допоможе уникнути повеней.
Коротке посилання на цю сторінку:

«Зелені» дахи врятують Австралію від нестачі водиУ США — найбільший за 20 років наплив мігрантів на південний кордонРічку в Сан-Паулу очищають від сміття, і туди повертається рибаОпитування: як карантин уплинув на жителів КиєваООН: у ДР Конго голодує кожен третійВолонтери відновлюють центр Мосула, щоб магазини знову змогли відкритисяУ Мексиці до заповідника повернулися комахи, але відвідувачів майже немаєУроки в товаристві кіз: італійська школярка відвідує онлайн-заняття із пасовищаУкраїнцям пропонують відчути ДТП на спеціальному симуляторіСмертність від COVID-19 та ожиріння: зв’язок доведено