22.07.2024
Телеканал NTD

Як щорічна міграція птахів допомагає поширити пташиний грип

Як щорічна міграція птахів допомагає поширити пташиний грип

Поки пташиний грип поширюється на фермах у США, учені намагаються зрозуміти шляхи передання. Недавно в Мічигані..

Дата завантаження: 2024-06-22

video

Поки пташиний грип поширюється на фермах у США, учені намагаються зрозуміти шляхи передання.

Недавно в Мічигані підтвердили другий випадок інфікування людини вірусом.

Поки що виявили одну закономірність: свійські птахи та корови можуть заразитися вірусом від диких птахів, які мігрують через країну.

Міністерство сільського господарства США зареєструвало майже 200 видів диких птахів — переносників пташиного грипу.

Качки-крякви очолюють список. У них вірус виявляють найчастіше. Вони також до нього найстійкіші, а отже, можуть переносити його на великі відстані.

Водночас їхні моделі міграції взаємопов’язані з худобою. Так, під час перельоту крякви часто зупиняються на птахофермах, щоби підживитися.

Тут вони почуваються як удома, поширюючи вірус через слину та фекалії.

Потім працівники можуть перенести вірус до іншого місця.

Як уважають, здебільшого пташиний грип худобі передається опосередковано. Переважно через заражене взуття чи обладнання.

На початку липня птахи відлітають назад у прохолодніші місця, де можуть бути віруси попереднього сезону. А це означає, що вони заражаються кількома штамами, які потім у їхньому організмі можуть мутувати. Потім вони повертаються з новими варіантами вірусу.

Учені досі намагаються зрозуміти, які штами циркулюють серед корів. Водночас доказів того, що пташиний грип передається від людини до людини, поки що немає.
Коротке посилання на цю сторінку:

Як щорічна міграція птахів допомагає поширити пташиний грипТемпи зменшення площі тропічних лісів у світі 2023 року сповільнилисяЧерез посуху в Мехіко пересохли канали ацтеківУ Кенії зростає кількість жертв повенейПольські діти раді скасуванню домашнього завдання, а ось батьки спантеличеніУ Сеулі тисячі лікарів знову вийшли на протестЯк у популярному туристичному місті Таїланду справляються з мавпячим свавіллямВ’язні грецької тюрми знаходять розраду в театріПісля повені на півдні Бразилії поширюються небезпечні хворобиВірмени протестують проти передання Азербайджану чотирьох сіл

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: