08.12.2021
Телеканал NTD

Аборигенну мову Австралії відроджують за допомогою п’єс Шекспіра

Аборигенну мову Австралії відроджують за допомогою п'єс Шекспіра

Ці актори виконують п'єсу Шекспіра. Але незвичним чином. Жителі австралійського Перта, подружжя Клінта та Кайлі Брекнелл,..

Дата завантаження: 2021-05-07

video

Ці актори виконують п’єсу Шекспіра. Але незвичним чином. Жителі австралійського Перта, подружжя Клінта та Кайлі Брекнелл, переклали відому трагедію «Макбет» мовою аборигенного народу нунгар. Тепер готують виставу, з якою хочуть виступати в усій Австралії, а також за її межами.

Мовою нунгар сьогодні говорить лише кілька сотень осіб на заході континенту. Зберегти її вирішила невелика група акторів, музикантів і режисерів із Перта.

[Кайлі Брекнелл, режисер]:
«Цією мовою забороняли говорити, не дозволяли користуватися. 2020 року ми поставили таку яскраву й сміливу п’єсу».

Музиканти, які входять до місцевої спільноти, мовою нунгар також стали писати пісні.

[Джина Вільямс, композитор]:
«Раніше я завжди обережно ставилася до цієї мови. Та бачу, що дуже багато місцевих жителів готові з нею ознайомитися».

Тепер група планує випустити альбом з дитячими колисковими англійською, а також мовою нунгар.

[Джина Вільямс, композитор]:
«Ми запрошуємо всіх долучатись до нас і вчити пісні, співати їх у машині зі своїми дітьми».

У Західній Австралії живе приблизно 30 тисяч осіб, які належать до народу нунгар. Однак більшість говорить суржиком англійської та цієї мови аборигенів.
Коротке посилання на цю сторінку:

Аборигенну мову Австралії відроджують за допомогою п’єс ШекспіраНедосконала сочевиця стає ідеальним борошном для сучасних дієт«Кухні-невидимки» — нова концепція в епоху пандеміїАвстралієць урятував будинок від пожежі, але втратив його в повеніВолонтери відновлюють центр Мосула, щоб магазини знову змогли відкритися«Найгірший період пандемії»: кількість померлих від COVID-19 в Аргентині перевищила 60 тисячВ Іраку випустили в дику природу врятованих рідкісних ведмедівВ Естонії нарощують виробництво соломинок для коктейлів з очеретуШколярі в Чилі щодня ходять на гору, щоб відвідувати онлайн-урокиЯк костариканський радар рятуватиме супутники на орбіті Землі