[Олександр Дорошенко, автор виставки]:
«Вона унікальна тим, що ми показуємо історію виробництва гітар у Європі: унікальна історія, 200 років традицій, найшикарніші майстри, модельні ряди, творчість».
Ось, наприклад, дуже рідкісна гітара Musima Record.
[Микола Ульянов, гід по виставці]:
«Цей інструмент унікальний тим, як він виконаний — дуже складна столярна робота. Це називається німецьким різьбленням. Досить унікальна майстерність».
Ще один особливий експонат — болгарська гітара KREMONA ZORNIZA. Таких випустили всього 50. А виготовили їх у 60–70-х роках минулого століття спеціально для перших осіб держави.
[Микола Ульянов, гід по виставці]:
«Такі вручали під час дипломатичних заходів, а також нагородження важливих урядових осіб Болгарії».
А цей інструмент часто плутають з електрогітарою.
[Микола Ульянов, гід по виставці]:
«Це Lap Steel Guitar. Вона лежить в такому положенні на ваших колінах або на столі. Грають спеціальними кігтями й слайдом. Вона видає зовсім інші звуки».
Усі експонати робочі. На виставці є нагода почути, як звучать деякі відновлені вінтажні інструменти. Також можна побачити, як гітари реставрують.
[Дарина, гітарний майстер]:
«Дуже скрупульозна робота. Сім разів відміряй — один раз відріж — це якраз про цю галузь».
Автор виставки Олександр і сам виготовляє гітари. Він входить до десятки провідних світових виробників цих інструментів. Вони унікальні ще й тим, що їхні пропорції створено на основі золотого перетину.
[Олександр Дорошенко, автор виставки]:
«Творець нас теж створив відповідно до золотих пропорцій, і гітари відповідно до золотих пропорцій — подібне притягує подібне. Вони інші».
У межах виставки також заплановано відкрити гітарну школу, а ще проводити виступи та концерти. Експозиція працює на ВДНГ на постійній основі.
Коротке посилання на цю сторінку: