Давньоримські воїни в боснійському лісі. Актори влаштували справжню виставу, щоб привернути увагу до недавньої знахідки археологів. Тут на північному сході Боснії і Герцеговини на лісистих схилах гори Конджух дослідники виявили найдавнішу дорогу.
[Мерсіха Імамович, професор]:
«Тут усе було вкрите густими кущами й деревами, і якби я просто тут прогулювалася лісом, то й не здогадувалася б, що тут приховано. Я б могла ходити тут нескінченно, так нічого й не помітивши».
Професор середньовічної та стародавньої історії з міста Тузла зі своєю командою вела тут дослідження кілька років. Водночас в історичних записах і серед сільських жителів тут давно передавалася легенда про «мощену римську дорогу».
[Мерсіха Імамович, професор]:
«Нам дуже пощастило, що ця дорога збереглася глибоко в лісі, і сподіваюся, що вона поповнить список туристичних об’єктів північно-східної частини Боснії».
З нагоди знахідки дипломатичний прийом організували прямо в лісі.
[Матео Євангеліста, представник посольства Італії в Боснії]:
«Я насправді з маленького містечка, яке стоїть недалеко від Риму, тому я дуже добре обізнаний із красою Вічного міста».
Стародавній Рим завоював територію сучасної Боснії і Герцеговини в II і I століттях до нашої ери. Поступово він включив більшу частину території країни у свої провінції Далмація і Паннонія.
Однак слід зауважити, що найважливіші археологічні пам’ятки Боснії і Герцеговини римського періоду було виявлено на півдні країни. Наприклад, там розташована Могорьєло — добре збережена давньоримська вілла IV століття. Зараз цей район під охороною держави.
Коротке посилання на цю сторінку: