03.01.2021
Телеканал NTD

У Боснії і Герцеговині виявили давньоримську дорогу

У Боснії і Герцеговині виявили давньоримську дорогу

Давньоримські воїни в боснійському лісі. Актори влаштували справжню виставу, щоб привернути увагу до недавньої знахідки археологів...

Дата завантаження: 2021-08-02

video

Давньоримські воїни в боснійському лісі. Актори влаштували справжню виставу, щоб привернути увагу до недавньої знахідки археологів. Тут на північному сході Боснії і Герцеговини на лісистих схилах гори Конджух дослідники виявили найдавнішу дорогу.

[Мерсіха Імамович, професор]:
«Тут усе було вкрите густими кущами й деревами, і якби я просто тут прогулювалася лісом, то й не здогадувалася б, що тут приховано. Я б могла ходити тут нескінченно, так нічого й не помітивши».

Професор середньовічної та стародавньої історії з міста Тузла зі своєю командою вела тут дослідження кілька років. Водночас в історичних записах і серед сільських жителів тут давно передавалася легенда про «мощену римську дорогу».

[Мерсіха Імамович, професор]:
«Нам дуже пощастило, що ця дорога збереглася глибоко в лісі, і сподіваюся, що вона поповнить список туристичних об’єктів північно-східної частини Боснії».

З нагоди знахідки дипломатичний прийом організували прямо в лісі.

[Матео Євангеліста, представник посольства Італії в Боснії]:
«Я насправді з маленького містечка, яке стоїть недалеко від Риму, тому я дуже добре обізнаний із красою Вічного міста».

Стародавній Рим завоював територію сучасної Боснії і Герцеговини в II і I століттях до нашої ери. Поступово він включив більшу частину території країни у свої провінції Далмація і Паннонія.

Однак слід зауважити, що найважливіші археологічні пам’ятки Боснії і Герцеговини римського періоду було виявлено на півдні країни. Наприклад, там розташована Могорьєло — добре збережена давньоримська вілла IV століття. Зараз цей район під охороною держави.
Коротке посилання на цю сторінку:

У Боснії і Герцеговині виявили давньоримську дорогуРесторан із бортовим харчуванням допомагає сеульцям зануритися в атмосферу польотуМузей Голодомору встановив рекорд України за кількістю мов в аудіогідіНова виставка в Парижі висвітлює життя Наполеон у вигнанніУнікальне ацтекське шоу: танці під місяцемУ галереї Берліна показали відновлену картину БастіаніноДо Таїланду повернулися стародавні артефакти, викрадені в минулому століттіФранцузький зоопарк вітає друге дитинча жирафи за рікМалюнок голови ведмедя, який створив Леонардо да Вінчі, можуть продати за 16 мільйонів доларівВиставка у Венеції: чи може архітектура врятувати планету