24.05.2021
Телеканал NTD

Рідкісні експонати декоративного мистецтва показали в Києві

Рідкісні експонати декоративного мистецтва показали в Києві

Вишивка, кераміка, декоративний розпис, різьблення по дереву, фарфор, живопис та багато іншого. Унікальні роботи українських майстрів..

Дата завантаження: 2021-10-24

video

Вишивка, кераміка, декоративний розпис, різьблення по дереву, фарфор, живопис та багато іншого. Унікальні роботи українських майстрів показали на виставці в Києві. Назвали її «Художні діалоги».

Цей килим зроблено в традиційній техніці Полтавської області.

[Людмила Білоус, кураторка виставки]:
«Він цікавий тим, що в ньому поєднуються орнаментальні мотиви, властиві полтавському килиму. Художниця також внесла в композицію свої елементи».

А це полотно вишито вручну. Називається «Молитва».

[Зоя Чегусова, заслужений діяч мистецтв України]:
«На території декоративного мистецтва — кераміки, скла, текстилю — не може бути зла, не може бути фальші, агресивності — того, що ми бачимо в сучасному актуальному мистецтві. Це дуже добре мистецтво».

Усі роботи створено в різні епохи. Наприклад, є колекція предметів мистецтва, яку німці вивезли під час Другої світової війни. До України її повернули в 1948-му році.

[Людмила Білоус, кураторка виставки]:
«80 % вивезених предметів — кераміки, фарфору, скла, фаянсу — повернулися розбитими. Наш музей отримав ці твори й понад 20 років їх реставрує».

Загалом експонатів понад 300. Але це лише мала частина всієї колекції музею, яка містить приблизно 80 000 предметів.

Виставка працюватиме в Національному музеї українського народного декоративного мистецтва до 26 вересня.
Коротке посилання на цю сторінку:

Рідкісні експонати декоративного мистецтва показали в КиєвіКопія піраміди «Темпло Майор» постала в центрі МехікоТренажери допомагають австралійцям позбуватися депресіїУ високогірному Ла-Пасі проходять перегони на саморобних картахПодивитися на акулу: як із небезпеки зробили перевагу51-річна Наомі Кемпбелл стала зіркою на тижні моди в ПарижіЗатишні будиночки ваблять туристів до зруйнованої війною столиці ЄменуПолоскотати нерви: хто готовий зробити фото на прозорому балконі в Сан-ПаулуКоштовні подарунки від князів та гетьманів виставили на огляд у Києві11-метровий путівник XIV століття вперше показали в Єрусалимі