24.05.2021
Телеканал NTD

«Швидка допомога для пам’яток» відновлює стародавні споруди Румунії

«Швидка допомога для пам'яток» відновлює стародавні споруди Румунії

Спекотного літнього дня румунський архітектор Еуджен Вайда разом із командою добровольців реставрує напівзруйнований маєток. Той стоїть..

Дата завантаження: 2021-10-24

video

Спекотного літнього дня румунський архітектор Еуджен Вайда разом із командою добровольців реставрує напівзруйнований маєток. Той стоїть серед мальовничих Карпатських гір у віддаленому трансильванському селі Мікесаса.

[Еуджен Вайда, архітектор]:
«Кожен волонтер відчуває, що це його власний проєкт. Ми покладаємо на них відповідальність за кожен крок. Деякі з них кваліфікованіші в технічній частині, деякі виконують координацію».

Еуджен заснував неурядову організацію «Швидка допомога для пам’яток» у 2016 році. У ній бере участь багато молоді віком від 25 до 35 років. Деякі з них студенти, які вивчають архітектуру, археологію, історію, мистецтво й туризм.

Вони їздять країною в пошуках історичних будівель, які мають занедбаний стан. Потім їх реставрують, поки не стало надто пізно.

Маєток Брукенталь XVI століття колись був домом впливових аристократів. Потім у ньому розміщувалася початкова школа. Останні 20 років будівля стояла занедбаною.

[Адріан Сучу, заступник голови села Мікесаса]:
«До 2001 року це була сільська школа. Ми ходили сюди з першого по четвертий клас. Це те місце, де ми вчилися читати, вивчали основи математики, і це місце, де ми виросли».

Десятки добровольців уже місяць ремонтують дах, що протікає, і частину опрної стіни. Сільська рада надала будматеріали, а місцеві жителі — житло та їжу.

Еріка — студентка архітектурного факультету з Великої Британії. Вона працює тут понад два тижні.

[Еріка Наджі, учасниця проєкту]:
«Це мій перший досвід роботи зі «Швидкою допомогою для пам’яток». Дивовижний проєкт і координація. Деякі приходять допомогти хоча б на кілька годин. Я гадаю, що це дуже важливо».

З часу заснування «Швидкої допомоги для пам’яток» волонтери врятували від повного руйнування 55 історичних будівель. Серед них середньовічні церкви, фортечні стіни, старовинні водяні млини й замки.
Коротке посилання на цю сторінку:

«Швидка допомога для пам’яток» відновлює стародавні споруди РумуніїПідводні печери в Іраку приваблюють туристівABBA випустить перший за 40 років новий альбомУ Киргизстані пройшов фестиваль, присвячений спадщині предківСкульптури «українського Мікеланджело» показали в КиєвіРобот-гід водить туристів по грецькій печеріДо 95-річчя Вінні-Пуха вийшла нова книжка про його пригодиМагію «Disney» розкривають на виставці в МіланіПлощу Мікеланджело у Флоренції оновлюють, а Давида — миютьЯк жили кочівники в Ладакху, показали на фестивалі в Індії