25.11.2024
Телеканал NTD

Афіни накрила пилова буря із Сахари

Афіни накрила пилова буря із Сахари

Столицю Греції накрила пилова буря із Сахари. Якість повітря в Афінах на небезпечному рівні вже кілька..

Дата завантаження: 2024-05-25

video

Столицю Греції накрила пилова буря із Сахари. Якість повітря в Афінах на небезпечному рівні вже кілька днів.

[жителька Афін]:

«Усе було помаранчевим. Було відчуття, ніби ми в Сахарі й ось-ось пройдуть верблюди».

[жителька Афін]:

«Мені було дискомфортно, і я намагалася лишатися вдома, щоб це потім не вплинуло на здоров’я».

Пилові хмари — це суміш піску та пилу. Із Сахари їх приносить вітер. Маси піску долають близько тисячі кілометрів, зберігаючи високу концентрацію.

Метеорологи кажуть, що в Греції таке буває приблизно п’ять разів на рік, але різної інтенсивності. Попереднього разу така сильна пилова буря в Афінах була 2018-го.

[Василіс Амірідіс, директор Афінської національної обсерваторії]:

«Загалом це часте явище, і в Середземномор’ї його можна побачити переважно навесні, але воно буває і восени. Це системно, і відбувається переважно через метеорологічні системи. Вони переносять увесь цей пил з Африки, із Сахари до Італії, Греції та Кіпру».

Міністерство охорони здоров’я рекомендує лишатися вдома, тримати вікна та двері зачиненими, утримуватися від фізичної активності надворі та уникати місць з автомобільними заторами.

[Василіс Амірідіс, директор Афінської національної обсерваторії]:

«Це впливає на здоров’я, і слід бути обережними, не дихати таким повітрям. Ліпше сидіти вдома. Є рекомендації лікарів, яких слід дотримуватися, бо йдеться про концентрацію у 10–20 разів вищу за середню в регіоні».

Водночас учені зазначають, що такі пилові бурі мають і позитивний бік. Хмари пилу містять поживні речовини, корисні для морської флори та фауни.
Коротке посилання на цю сторінку:

Афіни накрила пилова буря із СахариЕкстремальна спека оголила руїни стародавнього містаІзраїль обіцяє, що гумдопомога не дістанеться ХАМАСуПетропавловськ, що в Казахстані, частково затоплений, тисячі людей евакуйованоФермери біля затоплених полів у Греції скаржаться на погоду та просять допомогиДострокові вибори в Португалії: соціалісти вперше з 2015 року втратили більшістьФіліппіни звинувачують Китай у нападі на їхні судна в Південнокитайському морі«Відновлення правосуддя для України»: 44 країни в Гаазі підтримали створення трибуналу для РосіїЗакон ухвалили: Велика Британія почне висилати нелегальних емігрантів до РуандиУ Гаїті обрали голову перехідної ради та поміняли прем’єра

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: