28.07.2021
Телеканал NTD

НАСА хоче прогнозувати виверження вулканів за допомогою супутників

НАСА хоче прогнозувати виверження вулканів за допомогою супутників

Виверження вулканів, можливо, передбачатимуть за місяці й навіть роки до їх початку. Про це оголосили дослідники..

Дата завантаження: 2021-10-28

video

Виверження вулканів, можливо, передбачатимуть за місяці й навіть роки до їх початку. Про це оголосили дослідники НАСА. Допоможуть дані зі супутників.

Сьогодні, прогнозуючи виверження, науковці здебільшого покладаються на наземні системи моніторингу, сейсмічну активність та газові викиди. Однак такі спостереження ведуть далеко не за всіма активними вулканами світу. До того ж вони не завжди точні.

[Тарсіло Жирона, дослідник]:
«Науковці кажуть, що вулкани — це нелінійні системи. У них відбувається дуже багато складних процесів, які взаємодіють один з одним. І, як правило, немає прямого зв’язку між процесами, що відбуваються в надрах, і тим, що ми можемо бачити на поверхні».

Упродовж 16 років команда НАСА аналізувала променисту енергію кількох активних вулканів за допомогою супутників.

Вони виявили, що за кілька років до виверження температура променевої енергії над більшою частиною поверхні вулкана збільшується приблизно на один градус Цельсія. Після виверження вона знову знижується.

[Тарсіло Жирона, дослідник]:
«Ми зможемо використовувати це, щоб прогнозувати виверження вулканів у реальному часі».

Команда надіється, що нова методика дасть країнам змогу готуватися до вивержень, а це допоможе врятувати життя людей.

Загалом 2021 рік уже можна назвати роком активізації вулканів. Виверження сталися в багатьох країнах, зокрема в Індонезії, Ісландії, Італії та Гватемалі.
Коротке посилання на цю сторінку:

НАСА хоче прогнозувати виверження вулканів за допомогою супутниківТо спека, то холод: як випробовували космічну станціюРоботи-патрульні стежать за порядком у СінгапуріЧому в Австралії почали вивчати вугрів?Нобелівська премія з фізики: клімат і хаосВ Австралії діти самі забезпечують школу електроенергієюЗагадка Стоунхенджу: як кварц протримався 4500 роківНауковці почали перегони із часом, збираючи давній лідSolar Orbiter зробив нові кадри Венери«Живі морські стіни» повертають біорізноманіття в гавань Сіднея