25.12.2021
Телеканал NTD

Акустичний моніторинг допоможе стежити за рибою в Ла-Манші

Акустичний моніторинг допоможе стежити за рибою в Ла-Манші

Біля ферми з вирощування мідій, що на південному узбережжі Англії, плавають косяки риб. Тут утілюють у..

Дата завантаження: 2021-06-25

video

Біля ферми з вирощування мідій, що на південному узбережжі Англії, плавають косяки риб. Тут утілюють у життя новий проєкт, що допоможе вивчити стан популяцій різних видів морських мешканців Ла-Маншу.

[Емма Шихан, морський біолог]:
«Багато видів риби опинилося в небезпеці. Нам треба почати стежити за середовищем їхнього життя. Але поки ми не знаємо, які види найважливіші, і де вони мешкають».

Проєкт стартував у березні. Дослідники спостерігатимуть за європейським окунем, минтаєм і тунцем блакитним, які вважають комерційно важливими для регіону.

Охоплять сім ділянок біля узбережжя південної Англії, північної Франції та Бельгії.

[Томас Стемп, дослідник]:
«Кожна риба окремо має свій характер і кожна любить плавати в певних місцях. Є смілива риба, є сором’язлива. Використовуючи нашу технологію, ми зможемо записати окремі характеристики кожної риби, а потім отримаємо загальну картину».

У проєкті використовуватимуть підводний акустичний моніторинг. Невеликі апарати видаватимуть унікальні сигнали. Їх розмістять на морському дні.

[Томас Стемп, дослідник]:
«Щоразу, коли риба перебуває в межах досяжності одного з наших приймачів, реєструються час і дата рухів кожної риби окремо».

Дослідники сподіваються створити мапи й зібрати дані, які допоможуть зрозуміти, як рибальство, зміна клімату та діяльність людей впливають на популяції риб.
Коротке посилання на цю сторінку:

Акустичний моніторинг допоможе стежити за рибою в Ла-МаншіРідкісних панамських жаб уперше вивели в неволіІталійського робота-гуманоїда навчають зчитувати людські емоціїВ Австралії вивчають невловних качкодзьобів, щоб захистити їх від вимиранняНа озері в Італії випробовують електрокатер на підводних крилахАнглійське місто почнуть опалювати за допомогою воднюСистему попередження про китів розробили в ІрландіїСобаки допомагають науковцям шукати черепахНовий тест визначає наявність коронавірусної хвороби по очах40 днів у печері: 15 добровольців вийшли із самоізоляції на денне світло