17.07.2021
Телеканал NTD

В Атланті зареєстрували 28-й у світі «живий дім»

В Атланті зареєстрували 28-й у світі «живий дім»

Зовні цей будинок нічим не відрізняється від більшості будівель Атланти. Однак насправді це жива істота. Нещодавно..

Дата завантаження: 2021-05-17

video

Зовні цей будинок нічим не відрізняється від більшості будівель Атланти. Однак насправді це жива істота.

Нещодавно його зареєстрували як 28-й у світі «живий дім». Це означає, що він за рік підтвердив, що більше корисний, ніж шкідливий, і відповідає стандартам організації «Міжнародний інститут майбутнього».

[Шан Арора, директор «Живого дому»]:
«Одна з найпомітніших особливостей будинку ― це, звісно, сонячний дах. І він допомагає нам запасатися. Сам дім дуже ефективний. Поновлювані джерела енергії дають цій будівлі змогу виробляти вдвічі більше електроенергії, ніж споживати».

Спонсорував будівництво місцевий фонд, який підтримує креативні ідеї. На «живий дім» він виділив 25 мільйонів доларів.

Під час будівництва використали більше будівельних відходів, ніж створили нових. Наприклад, плитку для облицювання стін узяли з недавно знесеного будинку.

Є й інновації: це туалет із пінним зливом.

[Шан Арора, директор «Живого дому»]:
«16 унітазів і пісуарів разом використовують менше води, ніж один туалет зі звичайним економним зливом. До того ж усі відходи життєдіяльності не потрапляють у довкілля. Ми компостуємо біологічні відходи на місці».

Будівля не під’єднана до каналізаційної та водопровідної систем міста. Вона збирає дощову воду й очищає її до стану питної.

Кондиціонерів усередині немає. Але є система, яка пускає трубами холодну воду, яка охолоджує приміщення.

А ось на присадибній ділянці вирощують чорницю, овочі та фрукти, а ще розводять бджіл.
Коротке посилання на цю сторінку:

В Атланті зареєстрували 28-й у світі «живий дім»У Чилі знайшли скам’янілість раніше невідомої тварини віком 74 млн роківУ Сінгапурі роботи-кур’єри доставляють продукти із супермаркетуНайдавніша зі знайдених могила розкриває поховальні ритуали, що були 78 тис. років томуАкустичний моніторинг допоможе стежити за рибою в Ла-МаншіПлавучі зелені острови допоможуть очистити озеро від синьо-зелених водоростейВ Африці «сонячні» морозильні камери допоможуть зберігати рибу й вакциниУ Великій Британії з’явиться перший пасажирський катер з електродвигуном40 днів у печері: 15 добровольців вийшли із самоізоляції на денне світлоЇжа майбутнього? У Фінляндії зробили шніцель із повітря