25.04.2024
Телеканал NTD

У Німеччині розробили мікроботів, які в майбутньому допоможуть лікувати рак

У Німеччині розробили мікроботів, які в майбутньому допоможуть лікувати рак

Ці маленькі зелені цяточки — мікроботи. Вони можуть орієнтуватися серед клітин та цілеспрямовано стимулювати окремих з..

Дата завантаження: 2024-05-25

video

Ці маленькі зелені цяточки — мікроботи. Вони можуть орієнтуватися серед клітин та цілеспрямовано стимулювати окремих з них.

Дослідники з Мюнхенського технічного університету кажуть, що така технологія — перша такого роду. Потенційно вона може відчинити двері для нових методів лікування раку та інших захворювань.

[Берна Озкале Едельманн, дослідниця]:

«Ми використовуємо цих мікроботів для створення тканин організму в синтетичних умовах. І весь сенс цього полягає в тому, щоб у майбутньому відновлювати пошкоджені тканини або органи в тілі пацієнта. Це схоже на виробництво автомобілів на роботизованому заводі».

Крихітних роботів виготовлено з морських водоростей. Команда знайшла спосіб, як виробляти їх мільйонами за лічені хвилини.

Завширшки вони приблизно з половину людської волосини.

Вони такі ж м’які, як людські клітини, і ними можна керувати без дротів.

[Філіпп Гардер, аспірант, що працює над проєктом]:

«Усередині роботів є наночастинки золота. А за допомогою лазера, який бачимо тут, ми можемо нагрівати певні ділянки робота. Потім, коли направимо лазер у бік робота, ми побачимо, що він починає рухатися. Далі ми можемо перемістити його між клітинами до інших місць, а потім подивитися на клітини з різних боків».

Мікроботи наразі не готові допомагати хворим на рак. Але технологію планують розвивати. Дослідники кажуть, що чим більше вони дізнаються про клітини, тим ліпшими будуть методи лікування.
Коротке посилання на цю сторінку:

У Німеччині розробили мікроботів, які в майбутньому допоможуть лікувати ракРожевий шум, можливо, допомагає міцніше спатиГреко-іллірійський шолом віком 2500 років знайшли в ХорватіїАвіашоу в Сінгапурі: ставка на футуристичні повітряні таксіНауковці підтвердили, що виявили новий вид давніх іхтіозаврівУ Дубаї корали вирощують по-новомуНовий вид прудких динозаврів відкрили в АргентиніЄКА відібрало студентів, які полетять у космосЕкіпаж МКС поділився враженнями від перебування на орбіті ЗемліУ пластику знайшли набагато більше хімікатів, ніж виявили раніше

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: