27.06.2024
Телеканал NTD

У Німеччині розробили мікроботів, які в майбутньому допоможуть лікувати рак

У Німеччині розробили мікроботів, які в майбутньому допоможуть лікувати рак

Ці маленькі зелені цяточки — мікроботи. Вони можуть орієнтуватися серед клітин та цілеспрямовано стимулювати окремих з..

Дата завантаження: 2024-07-27

video

Ці маленькі зелені цяточки — мікроботи. Вони можуть орієнтуватися серед клітин та цілеспрямовано стимулювати окремих з них.

Дослідники з Мюнхенського технічного університету кажуть, що така технологія — перша такого роду. Потенційно вона може відчинити двері для нових методів лікування раку та інших захворювань.

[Берна Озкале Едельманн, дослідниця]:

«Ми використовуємо цих мікроботів для створення тканин організму в синтетичних умовах. І весь сенс цього полягає в тому, щоб у майбутньому відновлювати пошкоджені тканини або органи в тілі пацієнта. Це схоже на виробництво автомобілів на роботизованому заводі».

Крихітних роботів виготовлено з морських водоростей. Команда знайшла спосіб, як виробляти їх мільйонами за лічені хвилини.

Завширшки вони приблизно з половину людської волосини.

Вони такі ж м’які, як людські клітини, і ними можна керувати без дротів.

[Філіпп Гардер, аспірант, що працює над проєктом]:

«Усередині роботів є наночастинки золота. А за допомогою лазера, який бачимо тут, ми можемо нагрівати певні ділянки робота. Потім, коли направимо лазер у бік робота, ми побачимо, що він починає рухатися. Далі ми можемо перемістити його між клітинами до інших місць, а потім подивитися на клітини з різних боків».

Мікроботи наразі не готові допомагати хворим на рак. Але технологію планують розвивати. Дослідники кажуть, що чим більше вони дізнаються про клітини, тим ліпшими будуть методи лікування.
Коротке посилання на цю сторінку:

У Німеччині розробили мікроботів, які в майбутньому допоможуть лікувати ракДрони розкидають насіння над Косовом, щоб відновити лісиНовий тест зможе передбачати хворобу Паркінсона до появи симптомівЕкіпаж МКС поділився враженнями від перебування на орбіті ЗемліІмператорські пінгвіни під загрозою: льоду дедалі меншеСкам’янілість доісторичної гігантської саламандри знайшли в НамібіїВелетенські 3D-принтери можуть змінити майбутнє будівництваЦілий «ліс метеликів» із Танзанії оселився в тропічній оранжереї в ІталіїРоботи, дрони та штучний інтелект: у Марокко проходить технологічний ярмарокБіонічну «м’яку» стопу розробили в Італії

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: