08.12.2021
Телеканал NTD

Німецькі науковці зафільмували, що відбувається в бджолиних вуликах

Німецькі науковці зафільмували, що відбувається в бджолиних вуликах

Прийшла весна, буяє цвіт, і медоносні бджоли щосили трудяться, збираючи нектар. Водночас німецькі дослідники показали унікальне..

Дата завантаження: 2021-05-07

video

Прийшла весна, буяє цвіт, і медоносні бджоли щосили трудяться, збираючи нектар.

Водночас німецькі дослідники показали унікальне відео. На ньому видно те, що зазвичай приховано від людських очей: найдрібніші подробиці життя цих комах. Ці кадри ще раз підтвердили, що це вкрай соціальні істоти.

Команда цілодобово фільмувала все, що відбувалося в стільниках. Це дало уявлення про життя колонії.

На кадрах матка відкладає яйця, а бджоли-робітники годують личинок, запасають пилок, а ще вдаються до канібалізму — так вони підтримують у вулику гігієну.

[Пол Зіферт, співробітник інституту бджільництва]:
«Ми можемо бачити все, що вони роблять у стільниках. Приміром, як вони дбають про молодняк, прибирають і виконують іншу роботу, щоб підтримувати гігієну».

Дослідники кажуть, що особливо цікаво було спостерігати за годуванням.

[Пол Зіферт, співробітник інституту бджільництва]:
«Мене справді вразило, що, коли бджола-робітник наблизилася до стільника, то личинка зрозуміла, що починається годування, і відразу повернулася, щоб узяти їжу».

Учені мають надію, що це відео буде корисним для бджільництва. Воно допоможе більше дізнатися про соціальне життя бджіл.

За даними ООН, майже 35 % усіх безхребетних запилювачів, особливо бджоли й метелики, перебувають на межі зникнення. Водночас коло 90 % видів диких квіткових рослин залежать від запилення.
Коротке посилання на цю сторінку:

Німецькі науковці зафільмували, що відбувається в бджолиних вуликахУ Чилі знайшли скам’янілість раніше невідомої тварини віком 74 млн роківУ Великій Британії з’явиться перший пасажирський катер з електродвигуномУчитель під час шкільних канікул зробив своєму учневі протезУ Луксорі знайшли Загублене місто віком 3400 роківЄвропейське космічне агентство оголосило про новий набір астронавтівНа розкопках стародавньої Олімпії знайшли майже 3000-літню статуетку бикаАкустичний моніторинг допоможе стежити за рибою в Ла-МаншіДослідники-аматори допомогли НАСА позначити на мапі космосу коричневих карликівБудинки на 3D-принтері: нова індустрія в США