16.05.2024
Телеканал NTD

Личинок коралів заманюють до рифів за допомогою звуків

Личинок коралів заманюють до рифів за допомогою звуків

[Надеже Аокі, біолог

Дата завантаження: 2024-07-16

video

[Надеже Аокі, біолог]:

«Потріскування на задньому плані, яке ви чуєте, це здебільшого клацання креветок. Усі ці звуки справді створюють виразну акустичну характеристику здорового рифу».

Цього року світ може зіткнутися з черговим масовим знебарвленням коралів. Утім, група вчених США, можливо, знайшла спосіб зупинити деградацію рифів. Вони програють спеціальні звуки для личинок коралів, щоб їх заманити.

Тестові системи встановили біля Віргінських островів США поряд із трьома рифами. І біля одного з трьох програють звуки здорового коралового рифу.

[Надеже Аокі, біолог]:

«Це наша рифова акустична система відтворення».

Біолог Надеже Аокі з Океанографічного інституту Вудс-Гоул пояснює, що входить до шуму здорового рифу.

[Надеже Аокі, біолог]:

«Час від часу, якщо ви чуєте удари, рохкання чи булькання на більш низьких частотах, це звуки риби».

Результати показали, що личинок коралів, мабуть, справді приваблюють такі звуки.

Також перевіряють, як звуки можуть привабити до коралів рибу.

Ці методи можуть стати ключем до відновлення рифів, які деградують через багато факторів. Це й забруднення, і збитки від рибальства та промисловості, і потепління світового океану.

Учені кажуть, що світ перебуває на порозі четвертого масового знебарвлення коралів.
Коротке посилання на цю сторінку:

Личинок коралів заманюють до рифів за допомогою звуківЯк зразки криги з Антарктиди допомагають дізнатися про майбутню зміну кліматуКенійський стартап виготовляє 3D-друковані протезиБетон із кави: австралійські науковці знайшли корисне застосування кавовій гущіВ Аргентині розробили замінники дерев для жвавих міських зонЦілий «ліс метеликів» із Танзанії оселився в тропічній оранжереї в ІталіїРоботи, дрони та штучний інтелект: у Марокко проходить технологічний ярмарокІмператорські пінгвіни під загрозою: льоду дедалі меншеЕкіпаж МКС поділився враженнями від перебування на орбіті ЗемліЗнайдено живий організм із найбільшим геномом

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: