16.09.2024
Телеканал NTD

Знахідка в Помпеях розкриває таємниці будівництва стародавніх римлян

Знахідка в Помпеях розкриває таємниці будівництва стародавніх римлян

Деякі таємниці будівництва стародавніх римлян розкрили останні знахідки в Помпеях. Під час розкопок будівельного майданчика віком..

Дата завантаження: 2024-04-16

video

Деякі таємниці будівництва стародавніх римлян розкрили останні знахідки в Помпеях. Під час розкопок будівельного майданчика віком майже 2000 років виявили робітничі інструменти, плитки, цеглу, купи каміння та вапно.

Науковці припускають, що давні будівельники змішували негашене вапно з піском, а воду додавали безпосередньо перед використанням. Починалася реакція, і вапно виробляло тепло. Теплий розчин висихав швидше, і це зменшувало час будівництва.

На думку археологів, такий метод давав змогу зводити міцні конструкції.

[Габріель Цухтрігель, директор археологічного комплексу «Помпеї»]:

«Це пояснює, чому давні римляни змогли побудувати великі амфітеатри, акведуки та інші споруди, які ми бачимо в усьому давньому Середземномор’ї. Маленьке місто Помпеї допомагає нам зрозуміти велику Римську імперію».

А ось тиньк для стін стародавні римляни робили так само, як це роблять і зараз. Тобто спочатку гасили вапно, а потім змішували його з іншими матеріалами.

Багато давньоримських будівель та інших споруд простояли вже понад 2000 років. Вони довговічніші, ніж сучасні бетонні конструкції, які руйнуються набагато швидше. Наприклад, римський Пантеон чудово витримав випробування часом, хоча його гігантський купол виготовлений із неармованого бетону.
Коротке посилання на цю сторінку:

Знахідка в Помпеях розкриває таємниці будівництва стародавніх римлянНовий тривожний рекорд: температура океану в лютому досягла абсолютного максимумуВ Ізраїлі знайшли величезне підземне укриття, зроблене 2000 років томуЯк за 200 років розвинулася наука про динозаврівНовинки мобільних технологій показали на Mobile World CongressЛичинки коралів збирають біля берегів Таїланду, щоб урятувати рифиМишку замінили жести: нову технологію показали на Світовому конгресі мобільних технологійМорозильні камери з відходів роблять у кенійському місті МомбасаSamsung показала смартфони преміумкласу зі штучним інтелектом200 давніх украдених артефактів повернулися до Перу

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: