22.06.2021
Телеканал NTD

40 днів у печері: 15 добровольців вийшли із самоізоляції на денне світло

40 днів у печері: 15 добровольців вийшли із самоізоляції на денне світло

Що буде з людиною, якщо вона покине перенасичене інформацією суспільство й 40 днів проведе в печері?..

Дата завантаження: 2021-09-22

video

Що буде з людиною, якщо вона покине перенасичене інформацією суспільство й 40 днів проведе в печері? На це запитання шукали відповідь під час експерименту на південному заході Франції.

15 осіб перебували без денного світла в гроті Ломбрів у Піренеях. Тепер експеримент завершився, і пора проаналізувати зібрані дані.

Згідно з першими враженнями восьми чоловіків і семи жінок, які були в добровільній ізоляції, без денного світла й годинника час іде повільніше.

Координатор проєкту Крістіан Клот каже, що на початку в членів команди відбулася повна розсинхронізація. Одні лягали спати набагато раніше за інших і набагато раніше прокидалися. Однак наприкінці експерименту проміжок між циклами зменшився. Тобто учасники, схоже, почали підлаштовуватися один під одного.

Водночас подовжилися цикли активності та сну. У результаті фактично доба в печері збільшилася з 24 до 32 годин.

[Крістіан Клот, координатор проєкту]:
«Крім фізіології і потреби в їжі та сні, найкласичніші синхронізатори — це когнітивні функції, людська воля й мозок. Вони взяли на себе управління, щоб підлаштуватися під групу. Ми прийшли до середнього циклу — 32 години, якого не існує в класичній фізіології. І це тому, що мозок волів синхронізуватися (з іншими)».

Усередині печери не було денного світла. Також там постійно трималася температура 10 градусів Цельсія і стовідсоткова вологість.

Учасники експерименту взагалі не контактували із зовнішнім світом.

[Маріана Лансон, учасниця експерименту]:
«Щоразу після того, як ми їли та спали, треба було заповнити анкету й відповісти на запитання: чому я збираюся спати, чому я їм. Нам також треба було оцінювати, що таке одна хвилина. Я натискала кнопку, щоб її розпочати, і потім ще раз натискала, коли здавалося, що вона пройшла».

Проєкт називається Deep Time. Його мета — зрозуміти, як людина адаптується до кардинальної зміни середовища. Очікується, що це допоможе готувати космонавтів до тривалих космічних місій.
Коротке посилання на цю сторінку:

40 днів у печері: 15 добровольців вийшли із самоізоляції на денне світлоКит на чотирьох лапах: у Єгипті виявили останки незвичайної амфібіїНовий застосунок розшифровує почуття котівКанали Сошимілко в Мехіко очищають бульбашками повітряДослідження: вакцина AstraZeneca ефективна й для ревакцинаціїДжефф Безос успішно злітав у космос на своєму корабліКомпанія «Apple» показала новий «iPhone 13»Як і де створюють нові матеріали для польотів на низькій навколоземній орбітіЕкономить воду й час: на Криті розробили «розумну» систему зрошенняЯк помитися й поїсти за умов невагомості