12.11.2021
Телеканал NTD

3D-друковані будинки допоможуть подолати проблему нестачі житла в Нідерландах

3D-друковані будинки допоможуть подолати проблему нестачі житла в Нідерландах

Нідерландці Еліза й Гаррі пів року проведуть у новому будинку в Ейндговені. У країні це місто..

Дата завантаження: 2021-06-12

video

Нідерландці Еліза й Гаррі пів року проведуть у новому будинку в Ейндговені. У країні це місто вважають центром інновацій, і ця сіра одноповерхова будівля теж незвичайна. Її надрукували на 3D-принтері. Подружжя його орендує.

[Еліза Лутц, жителька Ейндговена]:
«Він такий оригінальний, і його форма теж. Коли я побачила його вперше, він нагадав мені щось із молодості, якийсь великий валун. Це мені подобається, цікаво».

Дім складається із 24 частин. Їх надрукували з бетону на місцевому заводі. Це тривало 120 годин. Стіни всередині порожні. Після друку їх заповнюють ізоляційними матеріалами.

Одна із цілей проєкту — зробити будівництво економнішим.

[Тео Салет, співробітник Технічного університету Ейндговена]:
«Перший спосіб — зменшити обсяг бетону, який ми використовуємо. Також треба застосовувати адитивне виробництво, 3D-друк. Це дає змогу використовувати матеріал лише там, де він потрібен».

Це спільний проєкт мерії, Технічного університету Ейндговена й місцевої будівельної компанії. Спочатку надрукують п’ять будинків, щоб виявити та усунути недоліки. Потім робитимуть і кількаповерхові будівлі.

[Тео Салет, співробітник Технічного університету Ейндговена]:
«Якщо мене запитають, чи збудуємо ми мільйон таких будинків, я скажу «Ні». Але на запитання, чи використовуватимемо ми цю технологію, поєднуючи із застосуванням дерев’яних та інших матеріалів, я відповім «Так»».

Мешканці нового будинку вже назвали його переваги.

[Гаррі Деккерс, житель Ейндговена]:
«Відчуття хороші. Усередині не чутно звуків вулиці. І тут відчуваєш свободу, бо простір великий і вікна величезні. Водночас є відчуття безпеки».

Якщо проєкт буде успішним, то він, можливо, допоможе розв’язати проблему нестачі житла в Нідерландах. Населення країни — понад 17 мільйонів осіб, і воно постійно зростає.
Коротке посилання на цю сторінку:

3D-друковані будинки допоможуть подолати проблему нестачі житла в НідерландахСамовідновитися: японські слимаки вміють повністю регенеруватисяУ Великій Британії з’явиться перший пасажирський катер з електродвигуномВ Атланті зареєстрували 28-й у світі «живий дім»Найдавніша зі знайдених могила розкриває поховальні ритуали, що були 78 тис. років томуУ Сінгапурі роботи-кур’єри доставляють продукти із супермаркетуНауковці на крок наблизилися до розгадки антикітерського механізмуНовий тест визначає наявність коронавірусної хвороби по очахРідкісних панамських жаб уперше вивели в неволіСистему попередження про китів розробили в Ірландії