22.07.2024
Телеканал NTD

Найбільший у світі телескоп установлять на краю пустелі Атакама

Найбільший у світі телескоп установлять на краю пустелі Атакама

Найбільший у світі цифровий телескоп готовий до встановлення в чилійській пустелі Атакама. Деталі, необхідні для збирання..

Дата завантаження: 2024-06-22

video

Найбільший у світі цифровий телескоп готовий до встановлення в чилійській пустелі Атакама. Деталі, необхідні для збирання обсерваторії «Віра Рубін», доставили на вершину Серро-Пачон, що за сотні кілометрів від столиці Сантьяго в регіоні Кокімбо. Серед них наземний телескоп і камера.

[Стюарт Кордер, заступник директора центру NOIRLab]:

«Розмір лінз камери — коло 1,6 метра. Це менше, ніж середній зріст людини, але все одно багато. Камера також рекордсмен за найбільшою кількістю пікселів — 3,2 гігапікселя, або 3200 мегапікселів. Сама камера важить близько 3000 кілограмів. Це як автомобіль середнього розміру».

За словами заступника директора центру NOIRLab, який керуватиме обсерваторією, завдання телескопа — по-справжньому зрозуміти природу темної енергії та темної матерії у Всесвіті.

[Стюарт Кордер, заступник директора центру Noirlab]:

«Матерія, яку ми бачимо й знаємо довкола себе, становить лише близько 5 % енергетичного вмісту Всесвіту. Тож “Віра Рубін” справді допоможе нам зрозуміти, з чого складається більша частина Всесвіту загалом».

Телескоп є складною інтегрованою системою, що складається з восьмиметрового ширококутного наземного телескопа, камери та автоматизованої системи оброблювання даних.

Він генеруватиме приблизно 20 терабайтів даних за ніч. У результаті десятирічних досліджень буде створено базу даних обсягом 15 петабайтів. Тобто це буде число з 15 нулями.

[Стюарт Кордер, заступник директора центру Noirlab]:

«Можливо, нам удасться виявити астероїд, який, зрештою, може врізатися в Землю та завдати значної шкоди. І тоді ми зможемо діяти заздалегідь».

Телескоп також допоможе відповісти на фундаментальні запитання астрономії.

[Стюарт Кордер, заступник директора центру Noirlab]:

«Коли Всесвіт був створений і почав рухатися? Як він мав розвиватися і як він розвиватиметься в майбутньому?»

До Чилі надходить більшість світових інвестицій в астрономію. Усе завдяки пустелі Атакама — найпосушливішій на планеті. Тут небо кришталево чисте майже цілий рік.
Коротке посилання на цю сторінку:

Найбільший у світі телескоп установлять на краю пустелі АтакамаУ США розробляють плавучий вітрогенератор потужністю 20 мегаватівУ Нідерландах тестуватимуть вакуумний поїзд HyperloopЦілющі клітини організму зможуть лікувати аутоімунні захворюванняЕкіпаж МКС поділився враженнями від перебування на орбіті Землі«Іншопланетна лихоманка» стимулює перуанських мисливців за старовиноюГреко-іллірійський шолом віком 2500 років знайшли в ХорватіїУ США тестують робота, який ходитиме по перетнутій місцевості Місяця та МарсаУ Помпеях на стінах будівлі знайшли дитячі малюнки віком 2000 роківЗнайдено живий організм із найбільшим геномом

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: