22.07.2024
Телеканал NTD

Бетон із кави: австралійські науковці знайшли корисне застосування кавовій гущі

Бетон із кави: австралійські науковці знайшли корисне застосування кавовій гущі

Тепер кожна людина, випивши кави, може допомогти планеті. Австралійські вчені з Мельбурна знайшли застосування кавовій гущі...

Дата завантаження: 2024-06-22

video

Тепер кожна людина, випивши кави, може допомогти планеті. Австралійські вчені з Мельбурна знайшли застосування кавовій гущі. Виявляється, її можна додавати до бетону, і він стає міцнішим та екологічнішим.

Ідея виникла в працівників Мельбурнського королівського технологічного університету, коли вони обговорювали перероблення органічних відходів.

[Раджив Ройчанд, дослідник]:

«Ця дискусія була за філіжанкою кави. І саме тоді ми вирішили почати з кави, а потім перейти до вивчення інших органічних відходів».

Перш ніж додати в бетон, кавову гущу нагрівають у безкисневій камері за температури 350 градусів. Виходить біовугілля. Ним можна замінити до 15 % піску. Водночас отриманий бетон стає на 30 % міцнішим. Значить і цементу знадобиться на 10 % менше. Його отримують за температури 1500 градусів, і зменшивши виробництво, можна скоротити і споживання енергії. Також можна добувати менше піску, що також добре для природи.

В Австралії щороку викидають 75 тисяч тонн кавової гущі. Отримане з неї біовугілля може замінити до 675 000 тонн піску в бетоні.

Мельбурнський університет у партнерстві з будівельними компаніями та компаніями з виробництва бетону хоче відкрити завод, на якому робитимуть біовугілля.

[Раджив Ройчанд, дослідник]:

«Ми зосередилися на тому, щоби переробляти всі органічні відходи, які потрапляють на звалища. Хочемо додавати це в бетон».

На думку фахівців, до 70 % відходів, викинутих на звалища, можна переробити на біовугілля. Над виробництвом та вивченням властивостей цієї речовини працюють університети в усьому світі. З різних органічних речовин виходить біовугілля різної якості. Науковці з Мельбурна першими спробували додавати перероблену каву в бетон.
Коротке посилання на цю сторінку:

Бетон із кави: австралійські науковці знайшли корисне застосування кавовій гущіКенійський стартап виготовляє 3D-друковані протезиЦілий «ліс метеликів» із Танзанії оселився в тропічній оранжереї в ІталіїСкелет віком 6800 років знайшли в БаваріїВ Австралії створили глину, яка допомагає зупинити цвітіння водиГреко-іллірійський шолом віком 2500 років знайшли в ХорватіїНауковці підтвердили, що виявили новий вид давніх іхтіозаврівЧи можна забезпечити Землю дешевою сонячною енергією з космосуЯк вітаються слониЄКА відібрало студентів, які полетять у космос

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: